Jamsil Guest House

Värdshus
Klasskategori: 1
ons 2/9
-
tors 3/9
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Jamsil Guest House
Leverantör för Jamsil Guest House
Leverantör för Jamsil Guest House
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Jamsil Guest House

ons 2/9
-
tors 3/9

Om Jamsil Guest House

Seoul Jamsil Guesthouse är beläget i Seoul och ligger i närheten av Lotte World. Det ligger lägligt till för de som vill upptäcka områdets lokala attraktioner.

Här finns ett utbud av bekvämligh...

Bra att veta

Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Förmåner och bekvämligheter på Jamsil Guest House

  • Affärscentrum
  • Flygbuss
  • Internet
  • Tvättstuga
  • Expressutcheckning
  • Luftkonditionering
  • Cykeluthyrning
  • Rökningsområden
  • Förvaring

Allmänt

  • Tvättstuga
  • Luftkonditionering
  • Expressutcheckning
  • Rökningsområden
  • Förvaring

Aktiviteter

  • Cykeluthyrning

Tjänster

  • Flygbuss
  • Affärscentrum
Visa alla 8 bekvämligheter

Recensioner av Jamsil Guest House

0,0
Dåligt0 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Jamsil Guest House

Utforska Songpa-gu, Söul

Mest populära landmärken

14 min promenad

1,2 km

17 min promenad

1,4 km

18 min promenad

1,5 km

4 min körtid

4,0 km

5 min körtid

4,2 km

14 min promenad

1,2 km

17 min promenad

1,4 km

18 min promenad

1,5 km

4 min körtid

4,0 km

5 min körtid

4,2 km

Hyrbilar

55 kr dagligt genomsnitt

Närmsta flygplatserna

33 min körtid

36,0 km

33 min körtid

36,0 km

  • Hur långt är det mellan Jamsil Guest House och Olympic Gymnastics Arena?

    Jamsil Guest House är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Olympic Gymnastics Arena: Det ligger bara 1,2 km bort.

  • Ligger Jamsil Guest House i närheten av Lotte World?

    Om du vill se Lotte World när du besöker Söul ligger Jamsil Guest House bara 1,6 km bort.

Vanliga frågor när du bokar med Jamsil Guest House

  • Hur nära ligger Jamsil Guest House den närmsta flygplatsen, Söul Gimpo Intl flygplats?

    Om det är lite trafik tar de 45,4 km mellan Jamsil Guest House och Söul Gimpo Intl flygplats (den närmsta flygplatsen) generellt 0 tim 35 min att köra. Om du bor i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Hur nära ligger Jamsil Guest House stadskärnan i Söul?

    Mitten av Bangi-dong, Söul, ligger endast 0,5 km bort från trappsteget till Jamsil Guest House. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Gwanghwamun som enkelt nås från Jamsil Guest House med hjälp av olika transportmetoder.

  • Finns det tvättservice på Jamsil Guest House?

    Jamsil Guest House har tvättservice. Kontakta boendet för mer information.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Jamsil Guest House?

    För bästa chans att spara pengar på din Jamsil Guest House-bokning, överväg att bo i februari, när priserna vanligtvis är som lägst (559 kr).

  • I vilket område av Söul är Jamsil Guest House beläget?

    Jamsil Guest House är belägen inom Songpa-gu-området i Söul. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Jamsil Guest House ligger i förhållande till resten av Söul.

  • Hur långt är det mellan Jamsil Guest House och Olympic Gymnastics Arena?

    Jamsil Guest House är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Olympic Gymnastics Arena: Det ligger bara 1,2 km bort.

  • Ligger Jamsil Guest House i närheten av Lotte World?

    Om du vill se Lotte World när du besöker Söul ligger Jamsil Guest House bara 1,6 km bort.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Jamsil Guest House