Shangri-La Fuzhou

Hotell
5 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
551 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Shangri-La Fuzhou

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Shangri-La Fuzhou och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Shangri-La Fuzhou

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Shangri-La Fuzhou så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Detta hotell har 3 restauranger, en inomhuspool och ett fitnesscenter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här erbjuds dessutom bland annat en bar/lounge, en ba...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+86 591 8798 8888

Förmåner och bekvämligheter på Shangri-La Fuzhou

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Shangri-La Fuzhou
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelåtkomst
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Rökrum tillgängliga
  • Kassaskåp
  • Vattenflaska

Allmänt

  • Tillgång till exekutiv lounge
  • Familjerum
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Sevärdhetsutsikt
  • Skåp
  • Förvaring
  • Utsikt över lugn gata
  • Vardagsrum
  • Tofflor
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Stadsutsikt

Grundläggande bekvämligheter

  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Handdukar/lakan (extra kostnad)
  • Papperskorgar
  • Balsam

Badrum

  • Hårfön
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Badmössa
  • Ytterligare toalett
  • Badkar
  • Spabad
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste

Restauranger

  • Vinglas
  • Elektrisk vattenkokare
  • Livsmedelsleveranser
  • Frukt
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Minibar
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Vattenkokare
  • Kaffemaskin

Pool och spa

  • Uppvärmd pool
  • Spa
  • Bubbelpool
  • Inomhuspool
  • Mindre pool
  • Ångbastu
  • Saltvattenpool
  • Massage
  • Bastu

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Rökning förbjuden
  • Rökningsområden
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Anpassat bad
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Byxpress
  • Strykjärn och strykbräda

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnpool
  • Barnmåltider
  • Poolskydd
  • Poolleksaker

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Fitness

  • Fitnessklasser
  • Träningslokal
  • Gym

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • TV

Utomhus

  • Trädgård
  • Strandstolar

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Heta källbad

Recensioner av Shangri-La Fuzhou

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Shangri-La Fuzhou för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 355 recensioner av Shangri-La Fuzhou. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
8,4
Utomordentligt
355 verifierade omdömen
Fantastiskt
179
Utomordentligt
50
Bra
60
Okej
22
Till belåtenhet
21
Mediokert
12
Dåligt
11
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Shangri-La Fuzhou

Upptäck andra boenden i Fuzhou som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Shangri-La Fuzhou. Totalt finns det 1 398 hotell för resenärer i Fuzhou. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Utforska Gulou, Fuzhou

Shangri-La Fuzhou ligger vid 9 Xin Quan Nan Road i Gulou-området kring Fuzhou. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 27 juli 2026.
Här ligger Shangri-La Fuzhou: 9 Xin Quan Nan Road

Mest populära landmärken

  • Fuzhou Guanglu Square300 m
  • Fuzhou Yushanbei Porch0.4 km
  • Dingguang Pagoda Temple0.5 km
  • Fujian Wushan Mountain0.5 km
  • Yushan Mountain0.6 km
  • Three Lanes and Seven Alleys1 km
  • Fuzhou Chating Park1.3 km
  • Fuzhou Kaiyuan Temple1.6 km
  • Fuzhou Hot Spring Entertainment Center1.7 km
  • Xichan Temple2.4 km
  • Fuzhou Hot Spring Park2.9 km
  • Zuohai Park3 km
  • Hur långt är det mellan Shangri-La Fuzhou och Three Lanes and Seven Alleys?

    Shangri-La Fuzhou ligger på gångavstånd (1 km) från Three Lanes and Seven Alleys, Fuzhou.

Vanliga frågor när du bokar med Shangri-La Fuzhou

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Shangri-La Fuzhou. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Är priserna för Shangri-La Fuzhou jämförbara med 5-stjärniga hotell i Fuzhou?

    Den genomsnittliga kostnaden för en natt på Shangri-La Fuzhou är 10 % lägre än genomsnittet i Fuzhou för liknande hotell med 5 stjärnor. Den nattliga kostnaden för Shangri-La Fuzhou ligger typiskt på 724 kr, vilket anses vara ett bra erbjudande för ett hotellrum som håller hög kvalitet i Fuzhou.

  • Finns det en pool på Shangri-La Fuzhou?

    Ja, Shangri-La Fuzhou har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Vad är telefonnumret till Shangri-La Fuzhou?

    Du kan nå receptionen på Shangri-La Fuzhou på +86 591 8798 8888.

  • Har Shangri-La Fuzhou Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Shangri-La Fuzhou erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Shangri-La Fuzhou?

    Shangri-La Fuzhou har ett gym på plats. Gymmet är endast öppet för hotellets gäster och öppettiderna och reglerna kan avsevärt skilja sig från hotell till hotell. Det rekommenderas att du kontaktar receptionen om du har frågor.

  • Vilken är utcheckningstiden på Shangri-La Fuzhou?

    Shangri-La Fuzhou har en vanlig incheckningstid efter 14:00 och utcheckningstid före 12:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Shangri-La Fuzhou, Fuzhou?

    Ett bra erbjudande på Shangri-La Fuzhou ligger just nu mellan 582 kr och 724 kr per natt. Priserna ändras baserat på datum och typ av rum, så ange dina preferenser i formuläret ovan för att se de bästa erbjudanden som finns tillgängliga just nu.

  • Finns det en restaurang på Shangri-La Fuzhou?

    Ja – Shangri-La Fuzhou har en restaurang. Det finns även en bar på plats.

  • Finns det tvättservice på Shangri-La Fuzhou?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Shangri-La Fuzhou. Gäster har också tillgång till strykjärn och strykbräda under vistelsen – antingen på rummet eller vid förfrågan i receptionen.

  • Erbjuder Shangri-La Fuzhou handikappanpassade rum?

    Ja, Shangri-La Fuzhou erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Shangri-La Fuzhou?

    För bästa chans att spara pengar på din Shangri-La Fuzhou-bokning, överväg att bo i augusti, när priserna vanligtvis är som lägst (350 kr).

  • I vilket område av Fuzhou är Shangri-La Fuzhou beläget?

    Shangri-La Fuzhou är belägen inom Gulou-området i Fuzhou. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Shangri-La Fuzhou ligger i förhållande till resten av Fuzhou.

  • Finns det några andra Shangri-La-hotell i Fuzhou?

    Totalt finns det 1 plats i Fuzhou. Den mest populära Shangri-La-hotellet i Fuzhou är Shangri-La Fuzhou.

  • Hur långt är det mellan Shangri-La Fuzhou och Three Lanes and Seven Alleys?

    Shangri-La Fuzhou ligger på gångavstånd (1 km) från Three Lanes and Seven Alleys, Fuzhou.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Shangri-La Fuzhou