Spidsbergseter Resort Rondane

Resort
3 stjärnor
tors 6/8
-
fre 7/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
2 125 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Spidsbergseter Resort Rondane

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Spidsbergseter Resort Rondane och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 30 juli 2026.
tors 6/8
-
fre 7/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Spidsbergseter Resort Rondane

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Spidsbergseter Resort Rondane så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 30 juli 2026.
Spidsbergseter Resort Rondane har direkt tillgång till backarna och får sina gäster att trivas med fullständigt spa och inomhuspool. Städning är tillgänglig på begäran. Spidsbergseter Resort Rondane h...

Bra att veta

Incheckningstid16:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+47 9168 4000

Förmåner och bekvämligheter på Spidsbergseter Resort Rondane

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Spidsbergseter Resort Rondane
  • Inomhuspool
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Cykeluthyrning
  • Eldstad utomhus
  • Gratis WiFi
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Vintersportutrustning
  • Skidskola
  • Cykeluthyrning
  • Fiske
  • Sällskapsspel/pussel
  • Spelrum
  • Kanot
  • Cykling
  • Dart
  • Bågskytte
  • Skidåkning
  • Hästridning
  • Bordtennis
  • Biljardbord
  • Nära pisten
  • Vandring
  • Jakt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Rökning förbjuden
  • Lägre badrumsvask
  • Rökningsområden
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Allergivänliga rum
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss
  • Övre våningar nås via trappor

Grundläggande bekvämligheter

  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar

Pool och spa

  • Uppvärmd pool
  • Spa
  • Bubbelpool
  • Inomhuspool
  • Poolhanddukar
  • Pool med utsikt
  • Ångbastu
  • Bastu

Utomhus

  • Utomhusmöbler
  • Eldstad utomhus
  • Picknickområde
  • Trädgård
  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Grill
  • Balkong

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnpool
  • Barnmåltider
  • Barnvänlig buffé
  • Inomhus lekområde
  • Utomhusleksaker för barn
  • Lekplats

Allmänt

  • Familjerum
  • Bergsutsikt
  • Skidförvaring
  • Förvaring
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa

Restauranger

  • Inpackade luncher
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Kafeteria
  • Kylskåp

Tjänster och bekvämligheter

  • Mötesrum
  • Snabbköp på plats
  • Uthyrning av skidutrustning (på plats)
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelkortsåtkomst

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Radio
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Badrum

  • Privat badrum
  • Dusch
  • Toalett
  • Toalettpapper

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • EV-laddningsstation

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Hälsa och säkerhet

  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Förstahjälpenlåda

Recensioner av Spidsbergseter Resort Rondane

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Spidsbergseter Resort Rondane för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 322 recensioner av Spidsbergseter Resort Rondane. Uppgifterna uppdaterades senast 30 juli 2026.
8,2
Utomordentligt
322 verifierade omdömen
Fantastiskt
119
Utomordentligt
81
Bra
60
Okej
23
Till belåtenhet
17
Mediokert
13
Dåligt
9
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Spidsbergseter Resort Rondane

Upptäck andra boenden i Venabygd som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Spidsbergseter Resort Rondane. Totalt finns det 13 hotell för resenärer i Venabygd. Prisuppgifterna uppdaterades senast 30 juli 2026.

Vanliga frågor när du bokar med Spidsbergseter Resort Rondane

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Spidsbergseter Resort Rondane. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 30 juli 2026.

  • Kan Spidsbergseter Resort Rondane ses som djurvänligt?

    Spidsbergseter Resort Rondane är djurvänligt. Du är välkommen att ta med ditt husdjur om du bor på Spidsbergseter Resort Rondane.

  • Finns det en pool på Spidsbergseter Resort Rondane?

    Ja. Många användare på HotelsCombined som reser till Venabygd letar specifikt efter hotell med pool. De flesta hotell har speciella pooltimmar, så se till att fråga receptionen om poolens öppettider och andra detaljer på Spidsbergseter Resort Rondane.

  • Vad är telefonnumret till Spidsbergseter Resort Rondane?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +47 9168 4000 för att prata med en receptionist på Spidsbergseter Resort Rondane.

  • Har Spidsbergseter Resort Rondane Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Spidsbergseter Resort Rondane erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Spidsbergseter Resort Rondane?

    Utcheckning bör ske innan 11:00. Gällande incheckning på Spidsbergseter Resort Rondane kan gästerna göra detta när som helst efter 16:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på Spidsbergseter Resort Rondane, Venabygd?

    I genomsnitt har gästerna betalat 1 979 kr per natt för att bo på Spidsbergseter Resort Rondane. Vissa användare har hittat rum till så låga priser som 1 798 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se vilka priser som finns tillgängliga för din vistelse.

  • Finns det en restaurang på Spidsbergseter Resort Rondane?

    Ja, mat kan beställas från restaurangen på Spidsbergseter Resort Rondane. Öppettiderna kan variera. De har också en bar för drinkar.

  • Erbjuder Spidsbergseter Resort Rondane handikappanpassade rum?

    Ja, Spidsbergseter Resort Rondane erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Spidsbergseter Resort Rondane