Inneboende

Tenth Street Homestay

Klasskategori: 0
8,9
Utmärkt
baserat på 62 omdömen
62 verifierade omdömen
fre 2/10
-
lör 3/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
314 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Tenth Street Homestay

fre 2/10
-
lör 3/10
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Om Tenth Street Homestay

Ten Street B&B ligger i Hualien City, en kort bilfärd från Ji'an Township och Xincheng. Här erbjuds 3-stjärnigt boende med luftkonditionerade rum.

B&B boendet erbjuder ljusa och luftiga rum, so...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Förmåner och bekvämligheter på Tenth Street Homestay

  • Luftkonditionering
  • Tvättstuga
  • Flygbuss
  • Hårfön
  • Expressutcheckning
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Cykeluthyrning
  • Förvaring
  • Gratis WiFi

Allmänt

  • Kabel- eller satellit-TV
  • Tvättstuga
  • Luftkonditionering
  • Expressutcheckning
  • Hårfön
  • Förvaring

Aktiviteter

  • Cykeluthyrning

Tjänster

  • Flygbuss
Visa alla 8 bekvämligheter

Recensioner av Tenth Street Homestay

8,9
Utomordentligt62 verifierade omdömen
9,0Par
8,6Familjer
8,6Vänner
9,2Ensamresande
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Tenth Street Homestay

Utforska Hualien City

Närmsta flygplatserna

Vanliga frågor när du bokar med Tenth Street Homestay

  • Hur nära ligger Tenth Street Homestay den närmsta flygplatsen, Hualien City flygplats?

    Med ett avstånd på endast 7 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Hualien City flygplats, till Tenth Street Homestay på 0 tim 05 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Har Tenth Street Homestay Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Tenth Street Homestay erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Tenth Street Homestay?

    11:00. Om du behöver checka ut senare rekommenderar vi att du förhör dig om detta med receptionen så snart som möjligt. Incheckningstiden är 15:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Tenth Street Homestay, Hualien City?

    I genomsnitt har gästerna betalat 289 kr per natt för att bo på Tenth Street Homestay. Vissa användare har hittat rum till så låga priser som 239 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se vilka priser som finns tillgängliga för din vistelse.

  • Finns det tvättservice på Tenth Street Homestay?

    Tenth Street Homestay har tvättservice. Kontakta boendet för mer information.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Tenth Street Homestay