The Hardiman, an Ascend Collection Hotel

Hotell
4 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 456 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för The Hardiman, an Ascend Collection Hotel

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för The Hardiman, an Ascend Collection Hotel och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 enkelsäng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, 1 enkelsäng
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om The Hardiman, an Ascend Collection Hotel

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en restaurang, en bar/lounge och kaffe/te i allmänt utrymme. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds rumsservice dygnet runt, konferen...

Bra att veta

Incheckningstid15:30
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+353 9156 4041

Förmåner och bekvämligheter på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Fläkt
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Nedsänkt vask
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss
  • Rökningsområden

Tjänster och bekvämligheter

  • Konferensrum
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Badrum

  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Badmössa
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Minibar
  • Inpackade luncher
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Vattenkokare
  • Kylskåp
  • Mat kan levereras till gästboendet

Allmänt

  • Vardagsrum
  • Tofflor
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kolmonoxiddetektor
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp

Media och underhållning

  • Radio
  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda
  • Byxpress

Pool och spa

  • Spa
  • Bubbelpool
  • Bastu

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche
  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnmåltider

Sovrum

  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Kasino
  • Golf

Parkering och transport

  • Parkering

Recensioner av The Hardiman, an Ascend Collection Hotel

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 723 recensioner av The Hardiman, an Ascend Collection Hotel. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
7,8
Bra
1723 verifierade omdömen
Fantastiskt
796
Utomordentligt
317
Bra
239
Okej
122
Till belåtenhet
114
Mediokert
67
Dåligt
68
Sortera efter:Senaste

Visa omdömen som nämner

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om The Hardiman, an Ascend Collection Hotel

Upptäck andra boenden i Galway som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som The Hardiman, an Ascend Collection Hotel. Totalt finns det 815 hotell för resenärer i Galway. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Utforska Downtown, Galway

The Hardiman, an Ascend Collection Hotel ligger vid 1, Eyre Square i Downtown-området kring Galway. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 27 juli 2026.
Här ligger The Hardiman, an Ascend Collection Hotel: 1, Eyre Square

Mest populära landmärken

  • Galway City Center28 m
  • Eyre Square81 m
  • Taibhdhearc na Gaillimhe348 m
  • St. Nicholas' Collegiate Church385 m
  • Druid Theatre0.5 km
  • Galway stadsmuseum0.6 km
  • Spanish Arch0.6 km
  • Galway Cathedral0.6 km
  • Galway Greyhound Stadium0.8 km
  • University of Galway1 km
  • University Hospital Galway1.2 km
  • Eamon Deacy Park1.3 km
  • Hur långt är det mellan The Hardiman, an Ascend Collection Hotel och Pearse Stadium?

    Du kan gå till Pearse Stadium när du bor på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel – det är bara ett avstånd på 2,7 km.

  • Ligger The Hardiman, an Ascend Collection Hotel i närheten av Galway Cathedral?

    Galway Cathedral är också en populär plats att besöka under en vistelse i Galway. Platsen ligger 0,6 km från The Hardiman, an Ascend Collection Hotel.

Vanliga frågor när du bokar med The Hardiman, an Ascend Collection Hotel

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Hur nära ligger The Hardiman, an Ascend Collection Hotel den närmsta flygplatsen, Galway flygplats?

    Med ett avstånd på 12,4 km är Galway flygplats den närmsta flygplatsen från The Hardiman, an Ascend Collection Hotel. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från The Hardiman, an Ascend Collection Hotel till Galway flygplats ligger på 0 tim 09 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Galway flygplats till The Hardiman, an Ascend Collection Hotel?

    Att ta sig från Galway flygplats till The Hardiman, an Ascend Collection Hotel kan vara så enkelt som att hyra en bil på flygplatsens uthyrningskontor för i genomsnitt 1 364 kr/dag i Galway. Som tur är har The Hardiman, an Ascend Collection Hotel parkeringsplatser för de gäster som väljer denna transportmetod. Ett av de mest populära alternativen idag är att ta en taxi eller samåkningstjänst direkt från Galway flygplats till hotellet. Det här alternativet är oftast det mest kostnadseffektiva, men gäster bör hålla ögonen på priserna under rusningstid.

  • Hur nära ligger The Hardiman, an Ascend Collection Hotel stadskärnan i Galway?

    Mitten av Downtown, Galway, ligger endast 0,2 km bort från trappsteget till The Hardiman, an Ascend Collection Hotel. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Galway Atlantaquaria som enkelt nås från The Hardiman, an Ascend Collection Hotel med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till The Hardiman, an Ascend Collection Hotel?

    Det bästa sättet att kontakta The Hardiman, an Ascend Collection Hotel är genom att ringa +353 9156 4041.

  • Har The Hardiman, an Ascend Collection Hotel Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, The Hardiman, an Ascend Collection Hotel erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel?

    Utcheckning bör ske innan 12:00. Gällande incheckning på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel kan gästerna göra detta när som helst efter 15:30 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel, Galway?

    Ett bra erbjudande på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel ligger just nu mellan 1 844 kr och 3 456 kr per natt. Priserna ändras baserat på datum och typ av rum, så ange dina preferenser i formuläret ovan för att se de bästa erbjudanden som finns tillgängliga just nu.

  • Finns det en restaurang på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel?

    Ja – The Hardiman, an Ascend Collection Hotel har en restaurang. De har också en bar för drinkar.

  • Finns det tvättservice på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel. På detta boende finns det även strykjärn och strykbrädor som gästerna kan använda.

  • Erbjuder The Hardiman, an Ascend Collection Hotel handikappanpassade rum?

    Ja, The Hardiman, an Ascend Collection Hotel erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel?

    För bästa chans att spara pengar på din The Hardiman, an Ascend Collection Hotel-bokning, överväg att bo i januari, när priserna vanligtvis är som lägst (1 622 kr).

  • I vilket område av Galway är The Hardiman, an Ascend Collection Hotel beläget?

    The Hardiman, an Ascend Collection Hotel är belägen inom Downtown-området i Galway. Använd kartan på den här sidan för att förstå var The Hardiman, an Ascend Collection Hotel ligger i förhållande till resten av Galway.

  • Finns det några andra Ascend Collection-hotell i Galway?

    Totalt finns det 2 platser i Galway. Den mest populära Ascend Collection-hotellet i Galway är The House Hotel, an Ascend Collection Hotel.

  • Hur långt är det mellan The Hardiman, an Ascend Collection Hotel och Pearse Stadium?

    Du kan gå till Pearse Stadium när du bor på The Hardiman, an Ascend Collection Hotel – det är bara ett avstånd på 2,7 km.

  • Ligger The Hardiman, an Ascend Collection Hotel i närheten av Galway Cathedral?

    Galway Cathedral är också en populär plats att besöka under en vistelse i Galway. Platsen ligger 0,6 km från The Hardiman, an Ascend Collection Hotel.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i The Hardiman, an Ascend Collection Hotel