2439 Main Street, Lake Placid, NY, USA
3 808 kr
Billigast pris
per natt
Till centrum | |
---|---|
Bedömning | |
Närmsta flygplats | |
Distans till flygplats |
Incheckningstid | |
---|---|
Utcheckningstid | |
Internet | |
Betalning & avbokning | |
Telefonnummer till receptionen |
Allmänt |
|
---|---|
Aktiviteter |
|
Tjänster |
|
The Whiteface Lodge ligger i Lake Placid i bergen, en tio minuters bilfärd från både Mirror Lake och Boots and Birdies. Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service och limousine- och taxibokning. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och gratis parkeringsservice finns även på plats.
Mirror Lake Inn Resort & Spa ligger i Lake Placid, en fem minuters bilfärd från både Mirror Lake och Mid's Park. Gäster har tillgång till bland annat dator, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Planerar du ett event i Lake Placid? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 557 kvadratmeter, däribland konferenscenter och mötesrum. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats.
Crowne Plaza Lake Placid är beläget i Lake Placid, bara en kort bilresa från Saranac Lake, och de har kostnadsfritt Wi-Fi, bastu och bubbelpool. De erbjuder 3-stjärniga rum med utsikt över berget.
Avståndet mellan den närmsta flygplatsen Saranac Lake Adirondack flygplats och The Haus On Mirror Lake är 20,1 km och den förväntade körtiden är ungefär 0t 15m. Din körtid mellan de två platserna kan variera beroende på tid på dagen och trafiksituationen i området.
Ring +1 518 523 3005 för att få hjälp med din bokning på The Haus On Mirror Lake.
Ja, The Haus On Mirror Lake erbjuder gratis Wi-Fi för sina hotellgäster.
The Haus On Mirror Lake har en vanlig incheckningstid efter 15:00 och utcheckningstid före 11:00.
Rumspriserna på The Haus On Mirror Lake beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 3 826 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 2 602 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .
The Haus On Mirror Lake har tvättservice. Kontakta boendet för mer information. Gäster har också tillgång till strykjärn och strykbräda under vistelsen – antingen på rummet eller vid förfrågan i receptionen.
The Haus On Mirror Lake är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Lake Placid Winter Olympic Museum: Det ligger bara 1 km bort.
The Haus On Mirror Lake är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Olympic Center som ligger 1 km bort.