58/851 M.13 KlongNueng KlongLuang Pathumthani, Pathum Thani, Thailand
448 kr
Billigast pris
per natt
Billigaste erbjudandena | Baspris per natt |
---|---|
Till centrum | 14,2 km |
---|---|
Bedömning | 7,9 |
Närmsta flygplats | Bangkok Don Muang |
Distans till flygplats | 22,1 km |
Incheckningstid | 14:00 |
---|---|
Utcheckningstid | 13:00 |
Internet | Gratis WiFi |
Betalning & avbokning | Regler varierar beroende på rumstyp och leverantör. |
Telefonnummer till receptionen | +66 2 908 8077 |
Allmänt |
|
---|---|
Aktiviteter |
|
Tjänster |
|
The Campus är beläget i Khlong Luang och har gratis internet och ett gym. Här finns även bagageförvaring, rumsservice och dygnet-runt-öppen reception.
The Sky Loft Hotel är beläget i Khlong Luang och ligger i närheten av Future Park Rangsit. Här finns även bagageförvaring, dygnet-runt-öppen reception och gratis trådlöst internet på allmänna platser.
Det här bekväma hotellet i Pathum Thani erbjuder kostnadsfritt Wi-Fi såväl som simbassäng och express in- och utcheckning. Det ligger idealt till för gäster som önskar att upptäcka områdets attraktioner.
Majestic View Hotel ligger i Thanyaburi och har gratis internet. Här finns 3-stjärnigt boende med luftkonditionerade rum.
Avståndet mellan den närmsta flygplatsen Bangkok Don Muang flygplats och The Idle Hotel and Residence är 22,1 km och den förväntade körtiden är ungefär 0t 17m. Din körtid mellan de två platserna kan variera beroende på tid på dagen och trafiksituationen i området.
Ja, The Idle Hotel and Residence har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.
The Idle Hotel and Residence ligger 14,2 km från Pathum Thani. Överväg att besöka Dream World, en populär sevärdhet som kan nås från The Idle Hotel and Residence med olika transportmetoder.
Om du har frågor om The Idle Hotel and Residence eller din bokning kan du direkt kontakta receptionen på +66 2 908 8077.
Ja, The Idle Hotel and Residence erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.
Ja. Överväg att bo på The Idle Hotel and Residence om det är viktigt för dig att ha tillgång till ett gym.
13:00. Om du behöver checka ut senare rekommenderar vi att du förhör dig om detta med receptionen så snart som möjligt. Incheckningstiden är 14:00.
Rumspriserna på The Idle Hotel and Residence beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 417 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 293 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .
Det finns en restaurang på The Idle Hotel and Residence. Kontakta dem för att ta reda på kökets öppettider. Detta hotel har även en bar.
Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på The Idle Hotel and Residence. Gäster har också tillgång till strykjärn och strykbräda under vistelsen – antingen på rummet eller vid förfrågan i receptionen.