Dongwe/The Palms Zanzibar

Hotell
5 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
7 266 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Dongwe/The Palms Zanzibar

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Dongwe/The Palms Zanzibar och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Dongwe/The Palms Zanzibar

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Dongwe/The Palms Zanzibar så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
The Palms Zanzibar erbjuder privat strand och utomhuspool, dessutom har alla rum har himmelssängar. Det erbjuds även gratis trådlöst internet.

Detta 5-stjärniga resort erbjuder dykningscenter, ...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+255 774 440 881

Förmåner och bekvämligheter på Dongwe/The Palms Zanzibar

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Dongwe/The Palms Zanzibar
  • Privat strand
  • Endast vuxna
  • Snorkling
  • Utomhuspool
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi

Allmänt

  • Privat pool
  • Rökfria rum tillgängliga
  • Terrass/uteplats
  • Kassaskåp
  • Endast vuxna
  • Havsutsikt
  • Vardagsrum
  • Tvättstuga
  • Minibar
  • Gratis toalettartiklar
  • Delat lounge/TV-område
  • Rumservice
  • Dusch
  • Strykjärn och strykbräda
  • Tofflor
  • Inomhuspool
  • Utomhuspool
  • Badkar
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Hårfön
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Telefon
  • Luftkonditionering
  • Toalett
  • Kassaskåp
  • Kaffemaskin
  • TV
  • Gratis parkering
  • Skrivbord
  • Privat strand
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Garderob eller klädkammare
  • Reception dygnet runt
  • Rökningsområden
  • Förvaring
  • DVD-spelare
  • Privat parkering

Aktiviteter

  • Massage
  • Bibliotek
  • Dykning
  • Snorkling
  • Kvällsunderhållning
  • Träningslokal
  • Tennis
  • Vattensportanläggningar (på plats)
  • Vindsurfning

Tjänster

  • Daglig städning
  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Valutaväxling på plats
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Utflyktsdisk
  • Spa
  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Transferservice (mot extra avgift)
Visa alla 57 bekvämligheter

Recensioner av Dongwe/The Palms Zanzibar

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Dongwe/The Palms Zanzibar för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 64 recensioner av Dongwe/The Palms Zanzibar. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
10,0
Fantastiskt64 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Dongwe/The Palms Zanzibar

Upptäck andra boenden i Zanzibar som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Dongwe/The Palms Zanzibar. Totalt finns det 586 hotell för resenärer i Zanzibar. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Zanzibar

Dongwe/The Palms Zanzibar ligger vid Bwejuu Beach i -området kring Zanzibar. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.

Vanliga frågor när du bokar med Dongwe/The Palms Zanzibar

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Dongwe/The Palms Zanzibar. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Är priserna för Dongwe/The Palms Zanzibar jämförbara med 5-stjärniga hotell i Zanzibar?

    Priset per natt på Dongwe/The Palms Zanzibar är generellt 143 % billigare än genomsnittet för ett 5-stjärnigt hotell i Zanzibar. När du bor på Dongwe/The Palms Zanzibar kan du förvänta dig få betala omkring 13 918 kr/natt, vilket anses vara ett bra erbjudande i Zanzibar för ett 5-stjärnigt hotell.

  • Hur nära ligger Dongwe/The Palms Zanzibar den närmsta flygplatsen, Zanzibar Intl flygplats?

    Med ett avstånd på 55,3 km är Zanzibar Intl flygplats den närmsta flygplatsen från Dongwe/The Palms Zanzibar. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Dongwe/The Palms Zanzibar till Zanzibar Intl flygplats ligger på 0 tim 42 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Finns det en pool på Dongwe/The Palms Zanzibar?

    Ja. Många av de som besöker Zanzibar letar efter ett hotell med pool. Dongwe/The Palms Zanzibar har en pool på plats som gäster kan använda, men tänk på att hotell ofta har riktlinjer för användning av poolen.

  • Vad är telefonnumret till Dongwe/The Palms Zanzibar?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +255 774 440 881 för att prata med en receptionist på Dongwe/The Palms Zanzibar.

  • Har Dongwe/The Palms Zanzibar Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Dongwe/The Palms Zanzibar erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Dongwe/The Palms Zanzibar?

    Ja, det finns ett gym tillgängligt för gäster som bor på Dongwe/The Palms Zanzibar. Det är inte säkert att gymmet har öppet dygnet runt, och det rekommenderas att ta reda på öppettiderna i receptionen vid incheckningen.

  • Vilken är utcheckningstiden på Dongwe/The Palms Zanzibar?

    Utcheckningstiden på Dongwe/The Palms Zanzibar är 12:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Dongwe/The Palms Zanzibar, Zanzibar?

    Ett bra erbjudande på Dongwe/The Palms Zanzibar ligger just nu mellan 8 963 kr och 13 918 kr per natt. Priserna ändras baserat på datum och typ av rum, så ange dina preferenser i formuläret ovan för att se de bästa erbjudanden som finns tillgängliga just nu.

  • Finns det en restaurang på Dongwe/The Palms Zanzibar?

    Det finns en restaurang på plats. Kontakta Dongwe/The Palms Zanzibar för öppettider och information om när de sista beställningarna tas emot. Det finns även en bar på plats.

  • Finns det tvättservice på Dongwe/The Palms Zanzibar?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Dongwe/The Palms Zanzibar. Det finns även strykjärn (och strykbrädor) på detta boende.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Dongwe/The Palms Zanzibar?

    För bästa chans att spara pengar på din Dongwe/The Palms Zanzibar-bokning, överväg att bo i juni, när priserna vanligtvis är som lägst (3 753 kr).

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Dongwe/The Palms Zanzibar?

    Överväg att checka in på Dongwe/The Palms Zanzibar den onsdag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 9 719 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Dongwe/The Palms Zanzibar