1 Springfield Glen, Dublin Road, Navan, Irland
846 kr
Billigast pris
per natt
Billigaste erbjudandena | Baspris per natt |
---|---|
Till centrum | 1,4 km |
---|---|
Närmsta flygplats | Dublin |
Distans till flygplats | 36,7 km |
Incheckningstid | 14:30 |
---|---|
Utcheckningstid | 11:00 |
Internet | Gratis WiFi |
Betalning & avbokning | Regler varierar beroende på rumstyp och leverantör. |
Telefonnummer till receptionen | +353 469 073 338 |
Allmänt |
|
---|---|
Tjänster |
|
Athlumney Manor är ett vänligt och avslappnat B & B 5 minuters promenad från Navans centrum. Alla rum har eget badrum med power-shower, platt-TV och gratis Wi-Fi. Som gäst kan du njuta av en kostnadsfri frukost med kontinentala, vegetariska och vegetariska alternativ samt en komplett engelsk eller irländsk frukost. Ägarna till Athlumney Manor har fått många utmärkelser för sina trädgårdar och uteplatser. Navan B&B är en bra utgångspunkt för att besöka Newgrange Heritage Site, Hill of Tara och slotten Slane och Trim. Athlumney Manor ligger mitt i Boyne Valley Heritage Trail, 25 minuters bilresa från det världsberömda världsarvet Newgrange. Newgrange är en 5 000 år gammal, UNESCO-bevarad neolittisk grav som är världens äldsta astriskt justerbara struktur. Dublins flygplats ligger 45 minuters bilresa bort. Det går en buss till både flygplatsen och Navan 1 gång i timmen.
Killyon Guest House ligger i Navan och har utsikt över floden Boyne. Boendet har gratis Wi-Fi och ligger mindre än 50 km från Dublin. Alla rum har platt-TV, garderob och strykmöjligheter. De egna badrummen har hårtork och gratis badprodukter. På morgonen kan du som gäst på Killyon Guest House njuta av en prisbelönt frukost med ett urval av hembakat bröd och sylt. Killyon Guest House har en trädgård, en gemensam lounge, bagageförvaring och tvättstuga. I området kan du bland annat fiska och spela golf. Utanför boendet finns en busshållplats med förbindelser till Dublins flygplats och staden var 30:e minut.
Teach Na Teamhrach ligger i Navan och har gratis trådlöst internet på allmänna platser. Det finns dessutom mötesrum, bagageförvaring och en simbassäng.
Killyon Guest House ligger i Navan och har kostnadsfritt internet. Här finns även simbassäng, bagageförvaring och soldäck.
The Newgrange Hotel är beläget i Navan och har även nära till områdets populära turistattraktioner. Här finns även bubbelpool, dygnet-runt-öppen reception och mötesrum.
Athlumney Manor Guest Accommodation ligger i Navan och har även nära till områdets välkända attraktioner. Det finns dessutom hiss, bagageförvaring och värdeskåp.
Det 3-stjärniga gästhuset beläget i Navan är modernt och bekvämt. Gäster har även tillgång till kostnadsfritt internet överallt på anläggningen under vistelsen.