Värdshus

Vázquez de Mella Boutique Gran Vía

2 stjärnor
8,4
Utmärkt
baserat på 2552 omdömen
2 552 verifierade omdömen
sön 27/9
-
mån 28/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
518 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Vázquez de Mella Boutique Gran Vía

sön 27/9
-
mån 28/9
Standardrum, okänd sängtyp
845 kr
per natt med moms
Standardrum, okänd sängtyp
982 kr
per natt med moms
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Om Vázquez de Mella Boutique Gran Vía

Detta hostal är en rökfri anläggning och ståtar med conciergetjänster, expressincheckning och expressutcheckning. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här har gäster även tillgång till hjälp med bokni...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+34 915 227 390
Licensnummer: HM-0226

Förmåner och bekvämligheter på Vázquez de Mella Boutique Gran Vía

  • Gratis WiFi
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet
  • Parkering
  • Hårfön
  • Expressutcheckning
  • Kasino
  • Reception dygnet runt
  • Barnsängar tillgängliga

Allmänt

  • Familjerum
  • Handdukar
  • Kassaskåp
  • Barnsängar tillgängliga
  • Brandsläckare
  • EV-laddningsstation
  • Hiss
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Värme
  • Strykjärn och strykbräda
  • Nås via hiss
  • Utsikt över innergården
  • Uttag nära sängen
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Rökning förbjuden
  • Balkong
  • Badkar
  • Expressutcheckning
  • Parkering
  • Kroppstvål
  • Hårfön
  • Kakel/marmorgolv
  • Luftkonditionering
  • Fjäderfri kudde
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Stadsutsikt
  • Klädhängare
  • Byxpress
  • Papperskorgar
  • Skrivbord
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Privat badrum
  • Garderob eller klädkammare
  • Reception dygnet runt
  • Förvaring

Aktiviteter

  • Kasino

Tjänster

  • Daglig städning
  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Concierge-service
  • Utflyktsdisk
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Transferservice (mot extra avgift)
Visa alla 51 bekvämligheter

Recensioner av Vázquez de Mella Boutique Gran Vía

8,4
Utomordentligt2 552 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Vázquez de Mella Boutique Gran Vía

Utforska Chueca, Madrid

Mest populära landmärken

8 min promenad

0,6 km

10 min promenad

0,8 km

11 min promenad

1,0 km

25 min körtid

13,3 km

8 min promenad

0,6 km

10 min promenad

0,8 km

11 min promenad

1,0 km

25 min körtid

13,3 km

Kollektivtrafik

7 min promenad

0,6 km

17 min körtid

15,3 km

7 min promenad

0,6 km

17 min körtid

15,3 km

Hyrbilar

40 kr dagligt genomsnitt

Närmsta flygplatserna

38 min körtid

22,2 km

38 min körtid

22,2 km

  • Hur långt är det mellan Vázquez de Mella Boutique Gran Vía och Madrid Metropolitan Stadium?

    Vázquez de Mella Boutique Gran Vía är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Madrid Metropolitan Stadium: Det ligger bara 3,3 km bort.

  • Ligger Vázquez de Mella Boutique Gran Vía i närheten av Plaza de Espana?

    Plaza de Espana är också en populär plats att besöka under en vistelse i Madrid. Platsen ligger 1,1 km från Vázquez de Mella Boutique Gran Vía.

Vanliga frågor när du bokar med Vázquez de Mella Boutique Gran Vía

  • Är priserna för Vázquez de Mella Boutique Gran Vía jämförbara med 2-stjärniga hotell i Madrid?

    Det är en genomsnittlig prisskillnad på 53 % per natt mellan hotell med 2 stjärnor i Madrid och den genomsnittliga nattliga kostnaden för Vázquez de Mella Boutique Gran Vía. Kostnaden för Vázquez de Mella Boutique Gran Vía är bara 2 095 kr/natt vilket kan ses som ett väldigt bra erbjudande för boende i Madrid.

  • Hur nära ligger Vázquez de Mella Boutique Gran Vía den närmsta flygplatsen, Madrid-Barajas flygplats?

    Med ett avstånd på 21 km är Madrid-Barajas flygplats den närmsta flygplatsen från Vázquez de Mella Boutique Gran Vía. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Vázquez de Mella Boutique Gran Vía till Madrid-Barajas flygplats ligger på 0 tim 16 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Madrid-Barajas flygplats till Vázquez de Mella Boutique Gran Vía?

    Att ta sig från Madrid-Barajas flygplats till Vázquez de Mella Boutique Gran Vía kan vara så enkelt som att hyra en bil på flygplatsens uthyrningskontor för i genomsnitt 222 kr/dag i Madrid. Som tur är har Vázquez de Mella Boutique Gran Vía parkeringsplatser för de gäster som väljer denna transportmetod. Att ta en taxi eller använda en samåkningstjänst från den närmsta flygplatsen, Madrid-Barajas flygplats, till ditt hotell är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden.

  • Hur nära ligger Vázquez de Mella Boutique Gran Vía stadskärnan i Madrid?

    Vázquez de Mella Boutique Gran Vía ligger 0,2 km från Chueca, Madrid. Överväg att besöka den populära sevärdheten Vallecas Stadium som enkelt kan nås från Vázquez de Mella Boutique Gran Vía med hjälp av en rad olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Vázquez de Mella Boutique Gran Vía?

    Det bästa sättet att kontakta Vázquez de Mella Boutique Gran Vía är genom att ringa +34 915 227 390.

  • Har Vázquez de Mella Boutique Gran Vía Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Vázquez de Mella Boutique Gran Vía erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Vázquez de Mella Boutique Gran Vía?

    Utcheckning bör ske innan 11:00. Gällande incheckning på Vázquez de Mella Boutique Gran Vía kan gästerna göra detta när som helst efter 14:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på Vázquez de Mella Boutique Gran Vía, Madrid?

    Ett bra erbjudande på Vázquez de Mella Boutique Gran Vía ligger just nu mellan 888 kr och 2 095 kr per natt. Priserna ändras baserat på datum och typ av rum, så ange dina preferenser i formuläret ovan för att se de bästa erbjudanden som finns tillgängliga just nu.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Vázquez de Mella Boutique Gran Vía?

    För bästa chans att spara pengar på din Vázquez de Mella Boutique Gran Vía-bokning, överväg att bo i augusti, när priserna vanligtvis är som lägst (629 kr).

  • I vilket område av Madrid är Vázquez de Mella Boutique Gran Vía beläget?

    Vázquez de Mella Boutique Gran Vía är belägen inom Chueca-området i Madrid. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Vázquez de Mella Boutique Gran Vía ligger i förhållande till resten av Madrid.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Vázquez de Mella Boutique Gran Vía?

    Överväg att checka in på Vázquez de Mella Boutique Gran Vía den onsdag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 1 680 kr).

  • Hur långt är det mellan Vázquez de Mella Boutique Gran Vía och Madrid Metropolitan Stadium?

    Vázquez de Mella Boutique Gran Vía är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Madrid Metropolitan Stadium: Det ligger bara 3,3 km bort.

  • Ligger Vázquez de Mella Boutique Gran Vía i närheten av Plaza de Espana?

    Plaza de Espana är också en populär plats att besöka under en vistelse i Madrid. Platsen ligger 1,1 km från Vázquez de Mella Boutique Gran Vía.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Vázquez de Mella Boutique Gran Vía