Viola Gardens Residence Serviced apartments

Lägenhet
Klasskategori: 0
lör 11/7
-
sön 12/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 021 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
1 021 kr
1 021 kr
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Viola Gardens Residence Serviced apartments

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Viola Gardens Residence Serviced apartments och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 4 juli 2026.
lör 11/7
-
sön 12/7
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Priserna är baserade på 1 natt, inklusive avgifter men exklusive skatter.
Bästa pris-garanti

Om Viola Gardens Residence Serviced apartments

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Viola Gardens Residence Serviced apartments så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 4 juli 2026.
Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning och ståtar med ett business-center (öppet dygnet runt), ett kafé och rumsservice dygnet runt. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgift...

Bra att veta

Incheckningstid16:00
Utcheckningstid14:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Licensnummer: 10008796

Förmåner och bekvämligheter på Viola Gardens Residence Serviced apartments

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Viola Gardens Residence Serviced apartments
  • Bubbelpool
  • Kök
  • Kokvrå
  • Luftkonditionering
  • Kaffemaskin
  • Tvättstuga
  • Handdukar
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Gratis toalettartiklar

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Mikrovågsugn
  • Köksutrustning
  • Spishäll
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Matplats
  • Kök
  • Kokvrå

Badrum

  • Dusch
  • Högre toalett
  • Badkar
  • Bidé
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Morgonrock
  • Privat badrum

Tillgänglighet och lämplighet

  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Allergivänligt
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Lägre badrumsvask
  • Toalett med stödhandtag
  • Privat ingång

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Tofflor
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolering
  • Skåp
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Förvaring

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Rumservice
  • Expressutcheckning
  • Vattenflaska
  • Reception dygnet runt

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda
  • Torkställ för kläder

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Garderob eller klädkammare

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Restauranger

  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Matbord

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda

Pool och spa

  • Bubbelpool

Arbetsyta

  • Skrivbord

Recensioner av Viola Gardens Residence Serviced apartments

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Viola Gardens Residence Serviced apartments för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 515 recensioner av Viola Gardens Residence Serviced apartments. Uppgifterna uppdaterades senast 4 juli 2026.
8,6
Utomordentligt
515 verifierade omdömen
Fantastiskt
220
Utomordentligt
93
Bra
60
Okej
40
Till belåtenhet
33
Mediokert
30
Dåligt
39
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Viola Gardens Residence Serviced apartments

Upptäck andra boenden i Riyadh som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Viola Gardens Residence Serviced apartments. Totalt finns det 3 027 hotell för resenärer i Riyadh. Prisuppgifterna uppdaterades senast 4 juli 2026.

Utforska Al Falah, Riyadh

Viola Gardens Residence Serviced apartments ligger vid i Al Falah-området kring Riyadh. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 4 juli 2026.
Exakt plats tillhandahålls efter bokning

Mest populära landmärken

  • Princess Nora Bint Abdulrahman University4.5 km
  • Riyadh International Convention and Exhibition Center6.2 km
  • Al Rajhi Tower8.9 km
  • Kingdom Center10.7 km
  • King Saud University11.9 km
  • Olaya12.2 km
  • Al Faisaliyah Center12.7 km
  • Riyadh City Centre13.2 km
  • King Fahad Bibliotek & Trädgård13.2 km
  • King Fahd International Stadium13.7 km
  • Ancient Diriyah15.2 km
  • Prince Faisal bin Fahd Stadium16.1 km

Vanliga frågor när du bokar med Viola Gardens Residence Serviced apartments

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Viola Gardens Residence Serviced apartments. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 4 juli 2026.
  • Hur nära ligger Viola Gardens Residence Serviced apartments stadskärnan i Riyadh?

    Viola Gardens Residence Serviced apartments ligger endast 1 km bort från Al Falah, Riyadh. Från Viola Gardens Residence Serviced apartments kan du enkelt ta dig till andra populära sevärdheter som Prince Faisal bin Fahd Stadium.

  • Har Viola Gardens Residence Serviced apartments Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Viola Gardens Residence Serviced apartments erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Viola Gardens Residence Serviced apartments?

    Standardtiden för utcheckning på Viola Gardens Residence Serviced apartments är 14:00. Gäster kan vanligtvis checka in från 16:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på Viola Gardens Residence Serviced apartments, Riyadh?

    Rumspriserna på Viola Gardens Residence Serviced apartments beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 723 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 432 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det tvättservice på Viola Gardens Residence Serviced apartments?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Viola Gardens Residence Serviced apartments. Gäster har också tillgång till strykjärn och strykbräda under vistelsen – antingen på rummet eller vid förfrågan i receptionen.

  • Erbjuder Viola Gardens Residence Serviced apartments handikappanpassade rum?

    Ja, Viola Gardens Residence Serviced apartments erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • I vilket område av Riyadh är Viola Gardens Residence Serviced apartments beläget?

    Viola Gardens Residence Serviced apartments är belägen inom Al Falah-området i Riyadh. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Viola Gardens Residence Serviced apartments ligger i förhållande till resten av Riyadh.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Viola Gardens Residence Serviced apartments