3993, Donghae-daero, Sokcho, Sydkorea
408 kr
Billigast pris
per natt
Till centrum | |
---|---|
Bedömning |
Incheckningstid | |
---|---|
Utcheckningstid | |
Internet | |
Betalning & avbokning | |
Telefonnummer till receptionen |
Allmänt |
|
---|---|
Aktiviteter |
|
Tjänster |
|
Del Pino ligger i Goseong (i området Toseong), en fem minuters bilfärd från både Seorak-san nationalpark och Teddy Bear Farm. Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.
Kensington Hotel Seorak ligger i Sokcho (i området Seorak-dong), ett stenkast från Seorak-san nationalpark och 12 minuters promenad från Seorak Cable Car. Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressincheckning och expressutcheckning. Parkering för husbil, buss och lastbil erbjuds på plats.
Hanwha Resort Seorak Sorano ligger i Sokcho bredvid en golfbana, en fem minuters bilfärd från både Seorak-san nationalpark och Seorak Waterpia. Gäster har tillgång till bland annat business-service, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.
Kumho Sulak Resort ligger i Sokcho i en nationalpark, ett stenkast från Seorak-san nationalpark och 12 minuters promenad från Chucksan Footbath Park. Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och hiss. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.
Detta resorten ligger under 20 minuters promenad från Sokcho Expo Cruise Ship vilket utgör en perfekt bas då man besöker Sokcho. Gäster har även tillgång till kostnadsfritt internet överallt på anläggningen under vistelsen.
HJ House ligger inom en kort promenad från Sokcho Expo Cruise Ship och utgör en perfekt bas när man besöker Sokcho. Det har gratis internet, hiss och bagageförvaring.
Detta fastigheten ligger inom 20 minuter till fots från Sokcho Expo Cruise Ship vilket är en perfekt bas när man besöker Sokcho. De erbjuder grill- och picknickområde och ligger endast gångavstånd från Sokcho Beach.
The Class 300 Condo är beläget i Sokcho, endast en kort bilresa från Naksansa, och de har gratis privat parkering på plats. Det ligger lägligt till för gäster som önskar att upptäcka områdets populära attraktioner.
The Red House Sokcho ligger i Sokcho och erbjuder gratis trådlöst internet på allmänna platser. Det är en utmärkt utgångspunkt för de som vill vara omgivna av natur, med Seoraksan nationalpark på bara några meter bort.
Carlsbed Motel ligger i Sokcho och har gratis Wi-Fi. Här finns även dygnet-runt-öppen reception, express in- och utcheckning och bagageförvaring.
Seorak Resortel Annexe är beläget i Sokcho, endast en kort biltur från Seorak Cinerama och Naksansa. Här finns även trädgården, tvättmöjligheter och gratis trådlöst internet på allmänna platser.
James Blue Hostel är beläget endast en kort promenad från Sokcho Terminal, och det är en utmärkt bas för de som besöker Sokcho. Boende har möjlighet att utnyttja gratis Wi-Fi.
Spa Pension Basso ligger i Sokcho och har bubbelpool. Det finns dessutom express in- och utcheckning, bastu och bagageförvaring.
Fine Resort Sulak är belägen i Sokcho och tillhandahåller inomhuspool och gratis trådlöst internet på allmänna platser. Här finns även dygnet-runt-öppen reception, bastu och mötesrum.
Hotel Maremons har 4-stjärnigt boende i Sokcho. Boende har även tillgång till gratis Wi-Fi och parkering.
Denna resort i Sokcho ligger endast fem minuters promenad från Seorak Cinerama och Seorak Waterpia och erbjuder bastu och en simbassäng. Gäster har också tillgång till Celltrion Beauty & Therapy och Seorak Waterpia, som ligger på området.
Det är 15,6 km mellan den närmsta flygplatsen, Yangyang Intl flygplats, och With U Hotel & Guesthouse. Körningen från flygplatsen till hotellet beräknas ta omkring 0t 12m i normaltrafik. Det är dock viktigt att ta hänsyn till tider då det råder rusningstrafik, speciellt i stadsområden.
För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +82 (0) 33 631 3620.
Ja, With U Hotel & Guesthouse erbjuder gratis Wi-Fi för sina hotellgäster.
Standardtiden för utcheckning på With U Hotel & Guesthouse är 11:00. Gäster kan vanligtvis checka in från 15:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.
Ett bra erbjudande på With U Hotel & Guesthouse ligger just nu mellan 344 kr och 431 kr per natt. Priserna ändras baserat på datum och typ av rum, så ange dina preferenser i formuläret ovan för att se de bästa erbjudanden som finns tillgängliga just nu.
Ja, det finns vanligtvis tvättservice på With U Hotel & Guesthouse, Sokcho.
With U Hotel & Guesthouse är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Sokcho Joyang-dong Prehistoric Site: Det ligger bara 1 km bort.
With U Hotel & Guesthouse är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Younggeumjeong som ligger 2 km bort.