Worthing Court Apartment Hotel

Lägenhet
Klasskategori: 0
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
702 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Worthing Court Apartment Hotel

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Worthing Court Apartment Hotel och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 2 enkelsängar
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 queen size-säng
Deluxe-rum, 1 queen size-säng
Deluxe-rum, 1 queen size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Worthing Court Apartment Hotel

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Worthing Court Apartment Hotel så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Worthing Court Apartment Hotel är ett lägenhetshotell där gäster erbjuds tillgång till en utomhuspool, en restaurang och ett fitnesscenter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgift...

Bra att veta

Incheckningstid16:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Förmåner och bekvämligheter på Worthing Court Apartment Hotel

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Worthing Court Apartment Hotel
  • Utomhuspool
  • Spelrum
  • Balkong
  • Luftkonditionering
  • Kaffemaskin
  • Tvättstuga
  • Flygbuss
  • Affärscentrum
  • Mötesrum
  • Bar/lounge

Restauranger

  • Bar/lounge
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Mikrovågsugn

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Reception dygnet runt

Utomhus

  • Balkong
  • Strandhanddukar
  • Trädgård

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Kassaskåp
  • Förstahjälpenlåda

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Brandsläckare
  • Luftkonditionering

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Saker att göra

  • Spelrum
  • Scubadykning

Parkering och transport

  • Flygbuss

Media och underhållning

  • Bibliotek

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökningsområden

Badrum

  • Hårfön

Allmänt

  • Förvaring

Fitness

  • Träningslokal

Pool

  • Utomhuspool

Recensioner av Worthing Court Apartment Hotel

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Worthing Court Apartment Hotel för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 430 recensioner av Worthing Court Apartment Hotel. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,6
Utomordentligt
430 verifierade omdömen
Fantastiskt
234
Utomordentligt
106
Bra
50
Okej
16
Till belåtenhet
12
Mediokert
5
Dåligt
5
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Worthing Court Apartment Hotel

Upptäck andra boenden i Bridgetown som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Worthing Court Apartment Hotel. Totalt finns det 369 hotell för resenärer i Bridgetown. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Bridgetown

Worthing Court Apartment Hotel ligger vid i -området kring Bridgetown. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Exakt plats tillhandahålls efter bokning

Mest populära landmärken

  • Rockley Golf Club1.1 km
  • Wildey House2.3 km
  • Barbados Museum and Historical Society2.4 km
  • Wildey2.5 km
  • Garrison Savannah2.5 km
  • George Washington House2.8 km
  • Carlisle Bay3.5 km
  • Lloyd Erskine Sandiford Conference and Cultural Centre3.6 km
  • Queen's Park4.2 km
  • St. Michael's Cathedral4.3 km
  • Barbados Parliament Buildings4.4 km
  • Nidhe Israel Synagogue4.7 km

Vanliga frågor när du bokar med Worthing Court Apartment Hotel

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Worthing Court Apartment Hotel. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Hur nära ligger Worthing Court Apartment Hotel den närmsta flygplatsen, Bridgetown Grantley Adams Intl flygplats?

    Med ett avstånd på 16,4 km mellan Worthing Court Apartment Hotel och den närmsta flygplatsen Bridgetown Grantley Adams Intl flygplats, tar körningen typiskt sett 0 tim 12 min beroende på trafiken. Var noga med att kontrollera trafikutvecklingen nära hotellet och flygplatsen eftersom vissa områden upplever högre trafikvolym än andra och kan göra din förväntade restid längre.

  • Har Worthing Court Apartment Hotel Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Worthing Court Apartment Hotel erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Worthing Court Apartment Hotel?

    Ja, det finns ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Worthing Court Apartment Hotel.

  • Vilken är utcheckningstiden på Worthing Court Apartment Hotel?

    Worthing Court Apartment Hotel har en vanlig incheckningstid efter 16:00 och utcheckningstid före 12:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Worthing Court Apartment Hotel, Bridgetown?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 774 kr för ett rum på Worthing Court Apartment Hotel, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 912 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det tvättservice på Worthing Court Apartment Hotel?

    Worthing Court Apartment Hotel har tvättservice. Kontakta boendet för mer information.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Worthing Court Apartment Hotel