ibis Bulle La Gruyère

Hotell
2 stjärnor
ons 5/8
-
tors 6/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
996 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för ibis Bulle La Gruyère

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för ibis Bulle La Gruyère och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 29 juli 2026.
ons 5/8
-
tors 6/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om ibis Bulle La Gruyère

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på ibis Bulle La Gruyère så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 29 juli 2026.
Rökfria ibis Bulle La Gruyere är ett hotell med en bar/lounge, en snackbar/deli och ett kafé. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som parkering, ett mötes...

Bra att veta

Incheckningstid13:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+41 26 913 03 03

Förmåner och bekvämligheter på ibis Bulle La Gruyère

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på ibis Bulle La Gruyère
  • Träningslokal
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Internet
  • Parkering
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Nedsänkt vask
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss
  • Rökningsområden

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Adapter
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Handdukar/lakan (extra kostnad)
  • Papperskorgar

Allmänt

  • Utsikt över lugn gata
  • Familjerum
  • Eldstad
  • Utsikt över trädgård
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Sevärdhetsutsikt
  • Bergsutsikt
  • Stadsutsikt
  • Förvaring

Restauranger

  • Vinglas
  • Kafeteria
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Matplats
  • Matbord

Badrum

  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Media och underhållning

  • Radio
  • Flat-screen TV
  • Bibliotek
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Vandring
  • Cykeluthyrning
  • Cykling
  • Skidåkning

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Utomhus matplats
  • Utomhusmöbler
  • Trädgård

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Kassaskåp
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Parkering och transport

  • EV-laddningsstation
  • Parkering
  • Privat parkering

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Strykjärn och strykbräda

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Fax
  • Skrivbord

Sovrum

  • Väckarklocka
  • Garderob eller klädkammare

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Höga barnstolar

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av ibis Bulle La Gruyère

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på ibis Bulle La Gruyère för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 591 recensioner av ibis Bulle La Gruyère. Uppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.
8,1
Utomordentligt
1591 verifierade omdömen
Fantastiskt
487
Utomordentligt
508
Bra
315
Okej
131
Till belåtenhet
80
Mediokert
26
Dåligt
44
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om ibis Bulle La Gruyère

Upptäck andra boenden i Bulle som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som ibis Bulle La Gruyère. Totalt finns det 16 hotell för resenärer i Bulle. Prisuppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.

Vanliga frågor när du bokar med ibis Bulle La Gruyère

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på ibis Bulle La Gruyère. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 29 juli 2026.

  • Är priserna för ibis Bulle La Gruyère jämförbara med 2-stjärniga hotell i Bulle?

    I Bulle ligger genomsnittspriset per natt för hotell med 2 stjärnor på 1 449 kr. Den förväntade nattliga kostnaden för ibis Bulle La Gruyère ligger runt 1 356 kr; ett pris som är 7 % billigare än genomsnittet i staden. HotelsCombined anser att ibis Bulle La Gruyère utgör ett bra alternativ om du vill på ett hotell med 2 stjärnor i Bulle.

  • Kan ibis Bulle La Gruyère ses som djurvänligt?

    ibis Bulle La Gruyère är djurvänligt. Du är välkommen att ta med ditt husdjur om du bor på ibis Bulle La Gruyère.

  • Vad är telefonnumret till ibis Bulle La Gruyère?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +41 26 913 03 03 för att prata med en receptionist på ibis Bulle La Gruyère.

  • Har ibis Bulle La Gruyère Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, ibis Bulle La Gruyère erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på ibis Bulle La Gruyère?

    Det finns ett fitness-center på hotellet tillgängligt för de gäster som bor på ibis Bulle La Gruyère. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets tillgänglighet och öppettider.

  • Vilken är utcheckningstiden på ibis Bulle La Gruyère?

    Utcheckning bör ske innan 12:00. Gällande incheckning på ibis Bulle La Gruyère kan gästerna göra detta när som helst efter 13:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på ibis Bulle La Gruyère, Bulle?

    Rumspriserna på ibis Bulle La Gruyère beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 1 356 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 1 183 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det tvättservice på ibis Bulle La Gruyère?

    ibis Bulle La Gruyère har tvättservice. Kontakta boendet för mer information. Det finns även strykjärn (och strykbrädor) på detta boende.

  • Erbjuder ibis Bulle La Gruyère handikappanpassade rum?

    Ja, ibis Bulle La Gruyère erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på ibis Bulle La Gruyère?

    För bästa chans att spara pengar på din ibis Bulle La Gruyère-bokning, överväg att bo i februari, när priserna vanligtvis är som lägst (1 088 kr).

  • Finns det några andra Ibis-hotell i Bulle?

    Totalt finns det 1 plats i Bulle. Den mest populära Ibis-hotellet i Bulle är ibis Bulle La Gruyère.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i ibis Bulle La Gruyère