ibis Styles Brest Centre Port

Hotell
3 stjärnor
lör 29/8
-
sön 30/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
923 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för ibis Styles Brest Centre Port

lör 29/8
-
sön 30/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om ibis Styles Brest Centre Port

Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en bar/lounge, en snackbar/deli och parkering. Gratis kontinental frukost och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds dessutom. Dessutom erbjuds ka...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+33 2 98 20 49 69

Förmåner och bekvämligheter på ibis Styles Brest Centre Port

  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Mötesrum
  • Internet
  • Parkering

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss
  • Rökningsområden

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Tjänster och bekvämligheter

  • Konferensrum
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Bibliotek
  • Böcker
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Badrum

  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Sällskapsspel/pussel
  • Foosball-spel
  • Simning

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Garderob eller klädkammare

Restauranger

  • Kafeteria
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet

Parkering och transport

  • Parkering
  • Privat parkering

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykjärn och strykbräda

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Lekplats

Utomhus

  • Balkong

Recensioner av ibis Styles Brest Centre Port

8,4
Utomordentligt
962 verifierade omdömen
Fantastiskt
422
Utomordentligt
296
Bra
153
Okej
48
Till belåtenhet
22
Mediokert
11
Dåligt
10
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om ibis Styles Brest Centre Port

Utforska Brest

Här ligger ibis Styles Brest Centre Port: 31 Rue Jean Marie Le Bris

Mest populära landmärken

  • Musee des Beaux-Arts0.5 km
  • Brest Train Station0.5 km
  • Musee National de la Marine0.6 km
  • Brest City Centre0.6 km
  • Chateau de Brest0.8 km
  • Tour Tanguy1 km
  • Francis-le Ble Stadium2.6 km
  • Oceanapolis3.6 km
  • Portzic Lighthouse4.6 km
  • Spadium Park4.8 km

Vanliga frågor när du bokar med ibis Styles Brest Centre Port

  • Hur nära ligger ibis Styles Brest Centre Port den närmsta flygplatsen, Brest Guipavas flygplats?

    Det är 13,9 km mellan den närmsta flygplatsen, Brest Guipavas flygplats, och ibis Styles Brest Centre Port. Körningen från flygplatsen till hotellet beräknas ta omkring 0 tim 10 min i normaltrafik. Det är dock viktigt att ta hänsyn till tider då det råder rusningstrafik, speciellt i stadsområden.

  • Kan ibis Styles Brest Centre Port ses som djurvänligt?

    Gäster är inte tillåtna att ta med sig husdjur under sin vistelse på ibis Styles Brest Centre Port.

  • Vad är telefonnumret till ibis Styles Brest Centre Port?

    Det bästa sättet att kontakta ibis Styles Brest Centre Port är genom att ringa +33 2 98 20 49 69.

  • Har ibis Styles Brest Centre Port Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, ibis Styles Brest Centre Port erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på ibis Styles Brest Centre Port?

    Utcheckning bör ske innan 12:00. Gällande incheckning på ibis Styles Brest Centre Port kan gästerna göra detta när som helst efter 14:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på ibis Styles Brest Centre Port, Brest?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för ibis Styles Brest Centre Port på omkring 1 298 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 863 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det tvättservice på ibis Styles Brest Centre Port?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på ibis Styles Brest Centre Port. Du behöver inte heller packa ner ett resestrykjärn då boendet har ett du kan använda.

  • Erbjuder ibis Styles Brest Centre Port handikappanpassade rum?

    Ja, ibis Styles Brest Centre Port erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på ibis Styles Brest Centre Port?

    För bästa chans att spara pengar på din ibis Styles Brest Centre Port-bokning, överväg att bo i januari, när priserna vanligtvis är som lägst (691 kr).

  • Finns det några andra Ibis Styles-hotell i Brest?

    Totalt finns det 1 plats i Brest. Den mest populära Ibis Styles-hotellet i Brest är ibis Styles Brest Centre Port.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i ibis Styles Brest Centre Port