Semesterboenden i Ain Sokhna

Sök och jämför semesterboenden i Ain Sokhna, Egypten från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Ain Sokhna

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Ain Sokhna.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Ain Sokhna?

Den billigaste dagen att bo i Ain Sokhna är torsdag (589 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på måndag, när det genomsnittliga priset per natt är 1 638 kr.

Andra boenden i Ain Sokhna

36 KM Suez . Hurghada Road, Ain Sokhna, Egypten
6,9 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 525 kr
Genomsnitt per natt
64 km Suez-Zaafarana Road, Ain Sokhna, Egypten
14,5 km från centrum
Gratis Wifi
1 149 kr
Genomsnitt per natt
Suez Governorate, Ain Sokhna, Egypten
1,8 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
723 kr
Genomsnitt per natt
Km 46, Suez - Hurghada Road, Ain Sokhna, Egypten
2,0 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
911 kr
Genomsnitt per natt
Km 46, Suez, Hurghada Road, Ain Sokhna, Egypten
1,5 km från centrum
Gratis Wifi
1 010 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Ain Sokhna?

Använd kartan för att hitta boenden i närheten av Ain Sokhna eller de sevärdheter du planerar att besöka. Användarna kan klicka på semesterboendets namn för att hitta mer information om det, till exempel pris, recensioner och bekvämligheter, och även hitta olika erbjudanden för boendet.

Fakta om att bo i Ain Sokhna

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Ain Sokhna?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 895 kr per natt i Ain Sokhna, men 810 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Ain Sokhna låg på 260 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i juni (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i oktober (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Resort i Ain Sokhna?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Resort i Ain Sokhna så har du 26 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Mövenpick Resort El Sokhna då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Resort bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Ain Sokhna