Semesterboenden i Alaminos

Sök och jämför semesterboenden i Alaminos, Filippinerna från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Andra boenden i Alaminos

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i Alaminos. Det finns 110 hotell i Alaminos. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 april 2026. Det genomsnittliga priset för ett hotell i Alaminos är .
322 National Road, Lucap, Pangasinan, Alaminos, Filippinerna
4,4 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
221 kr
Genomsnitt per natt
Boulevard Street, Alaminos, Filippinerna
4,6 km från centrum
Aircondition
203 kr
Genomsnitt per natt
Brgy. Lucap, Alaminos, Filippinerna
3,5 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
175 kr
Genomsnitt per natt
527 Sitio Galiz, Alaminos, Filippinerna
3,3 km från centrum
Gratis Wifi
Aircondition
175 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Alaminos?

Utforska olika stadsdelar och områden i Alaminos för att hitta den perfekta platsen för ditt boende. Kartuppgifterna uppdaterades senast 28 april 2026.
Scrolla genom kartan för att hitta semesterboenden nära Alaminos och de områden du planerar att besöka. Du kan få mer information om ett visst semesterboende genom att klicka på semesterboendets namn på kartan.

Fakta om att bo i Alaminos

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i Alaminos för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 april 2026.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Alaminos?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 320 kr per natt i Alaminos, men 315 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Alaminos låg på 244 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i februari (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i oktober (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Bed & breakfast i Alaminos?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Bed & breakfast i Alaminos så har du 11 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Traditional Filipino Home near 100 Islands Wharf då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Bed & breakfast bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Alaminos