Semesterboenden i Almada

Sök och jämför semesterboenden i Almada, Portugal från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Almada

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Almada.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Almada?

Den billigaste dagen att bo i Almada är söndag (319 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på fredag, när det genomsnittliga priset per natt är 1 250 kr.

Hur långt i förväg bör du boka ett semesterboende i Almada?

Boka ditt semesterboende i Almada minst 72 dagar före vistelsen för bästa möjliga pris.

Andra boenden i Almada

Rua Serpa Pinto N.º 33, Almada, Setúbal, Portugal
0,5 km från centrum
Gratis Wifi
943 kr
Genomsnitt per natt
Quinta do Bucelinho - Pragal, Almada, Setúbal, Portugal
1,9 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
547 kr
Genomsnitt per natt
Almada, Setúbal, Portugal
0,9 km från centrum
Aircondition
533 kr
Genomsnitt per natt
Almada, Setúbal, Portugal
6,7 km från centrum
1 314 kr
Genomsnitt per natt
Rua Abel Salazar, 9 - Pragal, Almada, Setúbal, Portugal
1,5 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
971 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Almada?

Scrolla och zooma in på de områden i Almada som du planerar att besöka för att hitta närliggande boenden. Du kan få mer information om ett visst semesterboende genom att klicka på semesterboendets namn på kartan.

Fakta om att bo i Almada

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Almada?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 1 052 kr per natt i Almada, men 872 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Almada låg på 275 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i juni (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i mars (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Värdshus i Almada?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Värdshus i Almada så har du 21 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Os Piratas då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Värdshus bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Almada