Semesterboenden i Bentota

Sök och jämför semesterboenden i Bentota, Sri Lanka från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Bentota

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Bentota.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Bentota?

Den billigaste dagen att bo i Bentota är torsdag (1 745 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på måndag, när det genomsnittliga priset per natt är 3 112 kr.

Billigaste semesterboendena i Bentota, Sri Lanka

Detta är de lägsta priserna som vi har hittat på semesterboenden i Bentota just nu. Om du har möjlighet till flexibilitet kan du ändra datum för att jämföra priserna.
Bentota, Sri Lanka
1,0 km från centrum
Aircondition
186 kr
Genomsnitt per natt
Bentota, Sri Lanka
0,9 km från centrum
Aircondition
1 203 kr
Genomsnitt per natt

Andra boenden i Bentota

Robolgoda, Bentota, Sri Lanka
1,2 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
179 kr
Genomsnitt per natt
No 03 Hotel Road, Bentota, Sri Lanka
1,2 km från centrum
Gratis Wifi
802 kr
Genomsnitt per natt
Pitaramba, Bentota, Sri Lanka
0,9 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
313 kr
Genomsnitt per natt
Galle Road 87, Bentota, Sri Lanka
0,8 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 946 kr
Genomsnitt per natt
Galle Road, Bentota, Sri Lanka
1,1 km från centrum
Gratis Wifi
2 009 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Bentota?

Scrolla och zooma in på de områden i Bentota som du planerar att besöka för att hitta närliggande boenden. Som en extra fördel kan användarna klicka på ett semesterboende som de är intresserade av för att hitta information och erbjudanden för det semesterboendet.

Fakta om att bo i Bentota

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Bentota?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 3 100 kr per natt i Bentota, men 2 981 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Bentota låg på 34 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i december (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i september (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Resort i Bentota?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Resort i Bentota så har du 19 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Taj Bentota Resort & Spa då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Resort bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Bentota