Semesterboenden i Cogne

Sök och jämför semesterboenden i Cogne, Italien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Cogne

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Cogne.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Cogne?

Den billigaste dagen att bo i Cogne är torsdag (1 326 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på onsdag, när det genomsnittliga priset per natt är 6 555 kr.

Andra boenden i Cogne

Via Dottor Grappein 81, Cogne, Aosta, Italien
0,4 km från centrum
Gratis Wifi
1 337 kr
Genomsnitt per natt
Rue Grappein 52, Cogne, Aosta, Italien
0,5 km från centrum
Gratis Wifi
1 140 kr
Genomsnitt per natt
Fraz. Valnontey 8, Cogne, Aosta, Italien
2,6 km från centrum
Gratis Wifi
1 160 kr
Genomsnitt per natt
Via Laydetré 7, Cogne, Aosta, Italien
0,4 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
Parking
2 113 kr
Genomsnitt per natt
Frazione Valnontey 47, Cogne, Aosta, Italien
2,7 km från centrum
Gratis Wifi
943 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Cogne?

Oavsett om du besöker Cogne för en semester eller en affärsresa kan du använda kartan för att hitta semesterboenden nära din idealiska plats. Som en extra fördel kan användarna klicka på ett semesterboende som de är intresserade av för att hitta information och erbjudanden för det semesterboendet.

Fakta om att bo i Cogne

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Cogne?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 2 304 kr per natt i Cogne, men 1 958 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Cogne låg på 948 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i juli (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i oktober (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Lägenhetshotell i Cogne?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Lägenhetshotell i Cogne så har du 2 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Cogne/Residence Chateau Royal - Self Catering då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Lägenhetshotell bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Cogne