Semesterboenden i Fernando de Noronha

Sök och jämför semesterboenden i Fernando de Noronha, Brasilien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Fernando de Noronha

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Fernando de Noronha.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Fernando de Noronha?

Den billigaste dagen att bo i Fernando de Noronha är måndag (612 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på fredag, när det genomsnittliga priset per natt är 1 330 kr.

Andra boenden i Fernando de Noronha

Rua São Miguel 342, Fernando de Noronha, Brasilien
1,4 km från centrum
Gratis Wifi
2 467 kr
Genomsnitt per natt
Alameda Das Flores, Lote 02, Fernando de Noronha, Brasilien
1,1 km från centrum
Gratis Wifi
1 393 kr
Genomsnitt per natt
Fernando de Noronha, Brasilien
1,6 km från centrum
Aircondition
Flygbuss
1 084 kr
Genomsnitt per natt
Fernando de Noronha, Brasilien
1,0 km från centrum
Aircondition
Flygbuss
1 194 kr
Genomsnitt per natt
Vila do Trinta, 3, Fernando de Noronha, Brasilien
1,6 km från centrum
Gratis Wifi
1 552 kr
Genomsnitt per natt
Rua Amaro Preto, 486, Fernando de Noronha, Brasilien
1,0 km från centrum
Gratis Wifi
Aircondition
Flygbuss
1 015 kr
Genomsnitt per natt
Rua Amaro Preto, 113, Fernando de Noronha, Brasilien
1,0 km från centrum
Gratis Wifi
Aircondition
2 904 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Fernando de Noronha?

Använd kartan för att hitta semesterboenden i Fernando de Noronha eller boenden som ligger nära de sevärdheter du kommer att besöka. Som en extra fördel kan användarna klicka på ett semesterboende som de är intresserade av för att hitta information och erbjudanden för det semesterboendet.

Fakta om att bo i Fernando de Noronha

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Fernando de Noronha?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 1 328 kr per natt i Fernando de Noronha, men 1 131 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Fernando de Noronha låg på 540 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i december (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i oktober (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Gästgiveri i Fernando de Noronha?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Gästgiveri i Fernando de Noronha så har du 48 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Pousada Lua Bela då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Gästgiveri bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Fernando de Noronha