Semesterboenden i L'Alfàs del Pi

Sök och jämför semesterboenden i L'Alfàs del Pi, Spanien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Andra boenden i L'Alfàs del Pi

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i L'Alfàs del Pi. Det finns 207 hotell i L'Alfàs del Pi. Prisuppgifterna uppdaterades senast 22 mars 2026. Det genomsnittliga priset för ett hotell i L'Alfàs del Pi är .
Camino Viejo de Altea, nº1, L'Alfàs del Pi, Valencia, Spanien
1,5 km från centrum
Pool
Parking
1 333 kr
Genomsnitt per natt
L'Alfàs del Pi, Valencia, Spanien
2,5 km från centrum
Aircondition
1 177 kr
Genomsnitt per natt
L'Alfàs del Pi, Valencia, Spanien
1,7 km från centrum
Aircondition
953 kr
Genomsnitt per natt
Avenida Europa, 28, L'Alfàs del Pi, Valencia, Spanien
2,1 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
644 kr
Genomsnitt per natt
L'Alfàs del Pi, Valencia, Spanien
3,2 km från centrum
Aircondition
3 203 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i L'Alfàs del Pi?

Utforska olika stadsdelar och områden i L'Alfàs del Pi för att hitta den perfekta platsen för ditt boende. Kartuppgifterna uppdaterades senast 22 mars 2026.
Scrolla genom kartan för att hitta semesterboenden nära L'Alfàs del Pi och de områden du planerar att besöka. Du kan hitta mer information om ett visst semesterboende på kartan genom att klicka på dess namn.

Fakta om att bo i L'Alfàs del Pi

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i L'Alfàs del Pi för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 22 mars 2026.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i L'Alfàs del Pi?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 967 kr per natt i L'Alfàs del Pi, men 961 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i L'Alfàs del Pi låg på 429 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i oktober (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i november (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

Hitta bättre resultat för din vistelse i L'Alfàs del Pi