Semesterboenden i Lampedusa

Sök och jämför semesterboenden i Lampedusa, Italien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Lampedusa

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Lampedusa.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Lampedusa?

Den billigaste dagen att bo i Lampedusa är lördag (1 318 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på onsdag, när det genomsnittliga priset per natt är 3 204 kr.

Hur tidigt bör man boka ett semesterboende i Lampedusa?

Spara pengar genom att boka ett semesterboende minst 90 dagar före din resa till Lampedusa. Det lägsta priset som hittades när man bokade 90 dagar i förväg var 1 078 kr per natt.

Andra boenden i Lampedusa

Località Mare Morto, Lampedusa, Sicilien, Italien
1,9 km från centrum
Parking
Flygbuss
1 820 kr
Genomsnitt per natt
Contrada Cala Creta, Lampedusa, Sicilien, Italien
1,6 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
2 384 kr
Genomsnitt per natt
Via Cameroni 8, Lampedusa, Sicilien, Italien
0,4 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 217 kr
Genomsnitt per natt
C/Da Cala Pisana S.N.C., Lampedusa, Sicilien, Italien
1,1 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
2 028 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Lampedusa?

Oavsett om du besöker Lampedusa för en semester eller en affärsresa kan du använda kartan för att hitta semesterboenden nära din idealiska plats. Du kan få mer information om ett visst semesterboende genom att klicka på semesterboendets namn på kartan.

Fakta om att bo i Lampedusa

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Lampedusa?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 1 461 kr per natt i Lampedusa, men 1 360 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Lampedusa låg på 740 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i augusti (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i november (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Resort i Lampedusa?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Resort i Lampedusa så har du 6 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Cupola Bianca Resort då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Resort bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Lampedusa