Semesterboenden i Le Portel

Sök och jämför semesterboenden i Le Portel, Frankrike från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Le Portel

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta din nästa semesteruthyrning i Le Portel.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Le Portel?

Den billigaste dagen att bo i Le Portel är lördag (796 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på söndag, när det genomsnittliga priset per natt är 1 891 kr.

Andra boenden i Le Portel

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i Le Portel. Det finns 137 hotell i Le Portel. Prisuppgifterna uppdaterades senast 2 december 2025. Det genomsnittliga priset för ett hotell i Le Portel är .
Boulevard Pasteur, Le Portel, Pas-de-Calais, Frankrike
0,3 km från centrum
Gratis Wifi
689 kr
Genomsnitt per natt

Fakta om att bo i Le Portel

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i Le Portel för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 2 december 2025.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Le Portel?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 1 034 kr per natt i Le Portel, men 1 011 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Le Portel låg på 506 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i juli (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i augusti (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Le Portel