Semesterboenden i Manacor

Sök och jämför semesterboenden i Manacor, Spanien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Manacor

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Manacor.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Manacor?

Den billigaste dagen att bo i Manacor är måndag (925 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på söndag, när det genomsnittliga priset per natt är 2 195 kr.

Andra boenden i Manacor

Manacor, Mallorca, Spanien
6,1 km från centrum
Aircondition
5 484 kr
Genomsnitt per natt
Ctra. Cales de Mallorca, Km 1,2, Manacor, Mallorca, Spanien
1,3 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
Parking
3 168 kr
Genomsnitt per natt
Cami de Bendris Km. 3, Manacor, Mallorca, Spanien
4,7 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
2 524 kr
Genomsnitt per natt
Crta. Manacor-Colonia De Sant Pere Km 10,7, Manacor, Mallorca, Spanien
11,6 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 426 kr
Genomsnitt per natt
C/ d'Arago, 28, Manacor, Mallorca, Spanien
14,0 km från centrum
Gratis Wifi
1 475 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Manacor?

Använd kartan för att hitta boenden i närheten av Manacor eller de sevärdheter du planerar att besöka. Användarna kan klicka på semesterboendets namn för att hitta mer information om det, till exempel pris, recensioner och bekvämligheter, och även hitta olika erbjudanden för boendet.

Fakta om att bo i Manacor

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Manacor?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 2 552 kr per natt i Manacor, men 2 461 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Manacor låg på 759 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i februari (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i november (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Resort i Manacor?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Resort i Manacor så har du 2 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Rafa Nadal Residence då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Resort bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Manacor