Semesterboenden i Pantin

Sök och jämför semesterboenden i Pantin, Frankrike från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Pantin

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta din nästa semesteruthyrning i Pantin.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Pantin?

Den billigaste dagen att bo i Pantin är torsdag (427 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på måndag, när det genomsnittliga priset per natt är 1 308 kr.

Andra boenden i Pantin

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i Pantin. Det finns 140 hotell i Pantin. Prisuppgifterna uppdaterades senast 13 december 2025. Det genomsnittliga priset för ett hotell i Pantin är .
23-25 Rue Scandicci, Pantin, Seine-Saint-Denis, Frankrike
0,8 km från centrum
Gratis Wifi
463 kr
Genomsnitt per natt
139, Avenue Jean-Lolive, Pantin, Seine-Saint-Denis, Frankrike
0,3 km från centrum
Gratis Wifi
650 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Pantin?

Utforska olika stadsdelar och områden i Pantin för att hitta den perfekta platsen för ditt boende. Kartuppgifterna uppdaterades senast 13 december 2025.
Använd kartan för att hitta semesterboenden i Pantin eller boenden som ligger nära de sevärdheter du kommer att besöka. Du kan få mer information om ett visst semesterboende genom att klicka på semesterboendets namn på kartan.

Fakta om att bo i Pantin

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i Pantin för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 13 december 2025.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Pantin?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 1 057 kr per natt i Pantin, men 978 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Pantin låg på 427 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i maj (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i oktober (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Lägenhetshotell i Pantin?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Lägenhetshotell i Pantin så har du 1 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Art Hotel Paris Est då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Lägenhetshotell bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Pantin