Semesterboenden i Pescara

Sök och jämför semesterboenden i Pescara, Italien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Pescara

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Pescara.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Pescara?

Den billigaste dagen att bo i Pescara är söndag (805 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på måndag, när det genomsnittliga priset per natt är 28 997 kr.

Hur tidigt bör man boka ett semesterboende i Pescara?

Spara pengar genom att boka ett semesterboende minst 23 dagar före din resa till Pescara. Det lägsta priset som hittades när man bokade 23 dagar i förväg var 607 kr per natt.

Andra boenden i Pescara

Lungomare G. Matteotti 13, Pescara, Pescara, Italien
0,8 km från centrum
Gratis Wifi
1 308 kr
Genomsnitt per natt
Piazza I Maggio 46, Pescara, Pescara, Italien
1,3 km från centrum
Gratis Wifi
1 171 kr
Genomsnitt per natt
Piazza Duca D'Aosta 4, Pescara, Pescara, Italien
0,4 km från centrum
Gratis Wifi
807 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Pescara?

Scrolla och zooma in på de områden i Pescara som du planerar att besöka för att hitta närliggande boenden. Användarna kan klicka på semesterboendets namn för att hitta mer information om det, till exempel pris, recensioner och bekvämligheter, och även hitta olika erbjudanden för boendet.

Fakta om att bo i Pescara

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Pescara?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 1 154 kr per natt i Pescara, men 1 073 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Pescara låg på 222 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i augusti (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i september (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Värdshus i Pescara?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Värdshus i Pescara så har du 38 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Le Villette då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Värdshus bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Pescara