Semesterboenden i Petaling Jaya

Sök och jämför semesterboenden i Petaling Jaya, Malaysia från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Petaling Jaya

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Petaling Jaya.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Petaling Jaya?

Den billigaste dagen att bo i Petaling Jaya är måndag (315 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på tisdag, när det genomsnittliga priset per natt är 868 kr.

Hur tidigt bör man boka ett semesterboende i Petaling Jaya?

Spara pengar genom att boka ett semesterboende minst 21 dagar före din resa till Petaling Jaya. Det lägsta priset som hittades när man bokade 21 dagar i förväg var 178 kr per natt.

Andra boenden i Petaling Jaya

B1,Resort Suites Hotel@Pyramidtower East, Petaling Jaya, Malaysia
3,9 km från centrum
Gratis Wifi
604 kr
Genomsnitt per natt
3259 First Avenue, Petaling Jaya, Malaysia
4,6 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
1 139 kr
Genomsnitt per natt
2A Jalan Pju 5/21, The Strand, Petaling Jaya, Malaysia
5,5 km från centrum
Gratis Wifi
Aircondition
129 kr
Genomsnitt per natt
Persiaran Lagoon, Bandar Sunway, Petaling Jaya, Malaysia
4,0 km från centrum
1 289 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Petaling Jaya?

Scrolla genom kartan för att hitta semesterboenden nära Petaling Jaya och de områden du planerar att besöka. Om du klickar på boendets namn får du tillgång till mer information och kan boka det semesterboendet.

Fakta om att bo i Petaling Jaya

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Petaling Jaya?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 474 kr per natt i Petaling Jaya, men 414 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Petaling Jaya låg på 105 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i september (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i juni (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Lägenhetshotell i Petaling Jaya?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Lägenhetshotell i Petaling Jaya så har du 19 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Mossaz Suites by MyKey då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Lägenhetshotell bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Petaling Jaya