Semesterboenden i Póvoa de Varzim

Sök och jämför semesterboenden i Póvoa de Varzim, Portugal från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Póvoa de Varzim

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Póvoa de Varzim.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Póvoa de Varzim?

Den billigaste dagen att bo i Póvoa de Varzim är fredag (845 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på lördag, när det genomsnittliga priset per natt är 2 149 kr.

Hur tidigt bör man boka ett semesterboende i Póvoa de Varzim?

Spara pengar genom att boka ett semesterboende minst 87 dagar före din resa till Póvoa de Varzim. Det lägsta priset som hittades när man bokade 87 dagar i förväg var 488 kr per natt.

Andra boenden i Póvoa de Varzim

Rua Cândido Landolt n 82, Póvoa de Varzim, Porto, Portugal
0,5 km från centrum
Gratis Wifi
Aircondition
1 196 kr
Genomsnitt per natt
Rua Da Imprensa Regional, 90, Póvoa de Varzim, Porto, Portugal
1,2 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
Parking
746 kr
Genomsnitt per natt
Avenida de Santo André - Aver-o-Mar, Póvoa de Varzim, Porto, Portugal
4,0 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
765 kr
Genomsnitt per natt
Póvoa de Varzim, Porto, Portugal
0,5 km från centrum
1 482 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Póvoa de Varzim?

Använd kartan för att hitta boenden i närheten av Póvoa de Varzim eller de sevärdheter du planerar att besöka. Om du klickar på boendets namn får du tillgång till mer information och kan boka det semesterboendet.

Fakta om att bo i Póvoa de Varzim

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Póvoa de Varzim?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 1 116 kr per natt i Póvoa de Varzim, men 1 018 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Póvoa de Varzim låg på 448 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i juli (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i april (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Värdshus i Póvoa de Varzim?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Värdshus i Póvoa de Varzim så har du 13 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Casa da Praia då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Värdshus bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Póvoa de Varzim