Ställen att bo på

Semesterboenden i Cholula

Sök och jämför semesterboenden i Cholula, Mexiko från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Andra boenden i Cholula

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i Cholula. Det finns 146 hotell i Cholula. Prisuppgifterna uppdaterades senast 15 juni 2025. Det genomsnittliga priset för ett hotell i Cholula är .
Visa alla boenden i 146
16 de Septiembre 1505 Interior 3 El Carmen, Puebla City, Puebla, Mexico
0,5 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
408 kr
Genomsnitt per natt
Av. 5 Poniente 123, Cholula, Puebla, Mexico
1,3 km från centrum
Gratis Wifi
607 kr
Genomsnitt per natt
3 Sur 702, Cholula, Puebla, Mexico
1,3 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
929 kr
Genomsnitt per natt
1205 Calle 6 Norte, Cholula, Puebla, Mexico
3,0 km från centrum
Gratis Wifi
332 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Cholula?

Utforska olika stadsdelar och områden i Cholula för att hitta den perfekta platsen för ditt boende. Kartuppgifterna uppdaterades senast 15 juni 2025.
Använd kartan för att hitta boenden i närheten av Cholula eller de sevärdheter du planerar att besöka. Du kan få mer information om ett visst semesterboende genom att klicka på semesterboendets namn på kartan.

Fakta om att bo i Cholula

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i Cholula för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 15 juni 2025.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Cholula?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 2 418 kr per natt i Cholula, men 496 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Cholula låg på 135 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i november (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i november (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Bed & breakfast i Cholula?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Bed & breakfast i Cholula så har du 6 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Santa Josefita B&B då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Bed & breakfast bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Cholula