Semesterboenden i San Pedro del Pinatar

Sök och jämför semesterboenden i San Pedro del Pinatar, Spanien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i San Pedro del Pinatar

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i San Pedro del Pinatar.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i San Pedro del Pinatar?

Den billigaste dagen att bo i San Pedro del Pinatar är söndag (895 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på tisdag, när det genomsnittliga priset per natt är 2 765 kr.

Hur tidigt bör man boka ett semesterboende i San Pedro del Pinatar?

Spara pengar genom att boka ett semesterboende minst 61 dagar före din resa till San Pedro del Pinatar. Det lägsta priset som hittades när man bokade 61 dagar i förväg var 307 kr per natt.

Andra boenden i San Pedro del Pinatar

Avendia Del Puerto 327-329, San Pedro del Pinatar, Spanien
1,1 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
796 kr
Genomsnitt per natt
Calle Río Bidasoa, 1, San Pedro del Pinatar, Spanien
1,7 km från centrum
Gratis Wifi
748 kr
Genomsnitt per natt
C/ Bartolomé Gil Ortiz 1, San Pedro del Pinatar, Spanien
1,9 km från centrum
Gratis Wifi
758 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i San Pedro del Pinatar?

Använd kartan för att hitta boenden i närheten av San Pedro del Pinatar eller de sevärdheter du planerar att besöka. Om du klickar på ett semesterboendenamn kommer du till en sida med priser, recensioner och mer användbar information.

Fakta om att bo i San Pedro del Pinatar

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i San Pedro del Pinatar?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 971 kr per natt i San Pedro del Pinatar, men 966 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i San Pedro del Pinatar låg på 547 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i juli (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i maj (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Pensionat i San Pedro del Pinatar?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Pensionat i San Pedro del Pinatar så har du 1 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Pension La Puntica då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Pensionat bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i San Pedro del Pinatar