Semesterboenden i Schmalkalden

Sök och jämför semesterboenden i Schmalkalden, Tyskland från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Andra boenden i Schmalkalden

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i Schmalkalden. Det finns 50 hotell i Schmalkalden. Prisuppgifterna uppdaterades senast 5 maj 2026. Det genomsnittliga priset för ett hotell i Schmalkalden är .
Schmalkalden, Thüringen, Tyskland
1,7 km från centrum
833 kr
Genomsnitt per natt
Teichstrasse 21, Schmalkalden, Thüringen, Tyskland
0,9 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 083 kr
Genomsnitt per natt
Untere Herrenwiese 6A, Schmalkalden, Thüringen, Tyskland
2,6 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 295 kr
Genomsnitt per natt
Im Ehrental 1, Schmalkalden, Thüringen, Tyskland
2,5 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 490 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Schmalkalden?

Utforska olika stadsdelar och områden i Schmalkalden för att hitta den perfekta platsen för ditt boende. Kartuppgifterna uppdaterades senast 5 maj 2026.
Använd kartan för att hitta boenden i närheten av Schmalkalden eller de sevärdheter du planerar att besöka. Du kan få mer information om ett visst semesterboende genom att klicka på semesterboendets namn på kartan.

Fakta om att bo i Schmalkalden

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i Schmalkalden för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 5 maj 2026.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Schmalkalden?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 954 kr per natt i Schmalkalden, men 954 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Schmalkalden låg på 535 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i april (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i mars (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Schmalkalden