Semesterboenden i Supetar

Sök och jämför semesterboenden i Supetar, Kroatien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Andra boenden i Supetar

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i Supetar. Det finns 899 hotell i Supetar. Prisuppgifterna uppdaterades senast 12 juni 2026. Det genomsnittliga priset för ett hotell i Supetar är .
Supetar, Kroatien
1,2 km från centrum
4 447 kr
Genomsnitt per natt
Supetar, Kroatien
0,6 km från centrum
Aircondition
4 494 kr
Genomsnitt per natt
Put Vela Luke 4, Supetar, Kroatien
0,6 km från centrum
Pool
1 254 kr
Genomsnitt per natt
Supetar, Kroatien
0,3 km från centrum
Aircondition
1 368 kr
Genomsnitt per natt
Supetar, Kroatien
0,3 km från centrum
Aircondition
741 kr
Genomsnitt per natt
Vlacica 3, Supetar, Kroatien
0,2 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
1 235 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Supetar?

Utforska olika stadsdelar och områden i Supetar för att hitta den perfekta platsen för ditt boende. Kartuppgifterna uppdaterades senast 12 juni 2026.
Navigera till de områden i Supetar som du planerar att besöka för att hitta semesterboenden i närheten. Som en extra fördel kan användarna klicka på ett semesterboende som de är intresserade av för att hitta information och erbjudanden för det semesterboendet.

Fakta om att bo i Supetar

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i Supetar för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 12 juni 2026.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Supetar?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 845 kr per natt i Supetar, men 845 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Supetar låg på 448 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i juli (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i maj (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Resort i Supetar?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Resort i Supetar så har du 3 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Waterman Svpetrvs Resort då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Resort bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Supetar