Semesterboenden i Wilhelmshaven

Sök och jämför semesterboenden i Wilhelmshaven, Tyskland från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Wilhelmshaven

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Wilhelmshaven.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Wilhelmshaven?

Den billigaste dagen att bo i Wilhelmshaven är måndag (397 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på lördag, när det genomsnittliga priset per natt är 1 146 kr.

Hur tidigt bör man boka ett semesterboende i Wilhelmshaven?

Spara pengar genom att boka ett semesterboende minst 53 dagar före din resa till Wilhelmshaven. Det lägsta priset som hittades när man bokade 53 dagar i förväg var 383 kr per natt.

Andra boenden i Wilhelmshaven

Wilhelmshaven, Niedersachsen, Tyskland
2,3 km från centrum
1 342 kr
Genomsnitt per natt
Rheinstrasse 128, Wilhelmshaven, Niedersachsen, Tyskland
1,4 km från centrum
Gratis Wifi
738 kr
Genomsnitt per natt
Werftstr. 52-58, Wilhelmshaven, Niedersachsen, Tyskland
1,6 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
681 kr
Genomsnitt per natt
Börsenstraße 78-80, Wilhelmshaven, Niedersachsen, Tyskland
1,1 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 026 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Wilhelmshaven?

Scrolla genom kartan för att hitta semesterboenden nära Wilhelmshaven och de områden du planerar att besöka. Du kan hitta mer information om ett visst semesterboende på kartan genom att klicka på dess namn.

Fakta om att bo i Wilhelmshaven

  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Wilhelmshaven?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 807 kr per natt i Wilhelmshaven, men 685 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Wilhelmshaven låg på 278 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i juni (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i november (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Wilhelmshaven