Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG

Hotell
3 stjärnor
lör 1/8
-
sön 2/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
865 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 25 juli 2026.
lör 1/8
-
sön 2/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 25 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en restaurang, ett fitnesscenter (öppet dygnet runt) och en bar/lounge. Gratis komplett frukost och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds dessuto...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+33 1 80 43 03 43

Förmåner och bekvämligheter på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Gratis flygbuss
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Allergivänligt
  • Tillgänglig parkering
  • Allergivänlig kudde
  • Rökning förbjuden
  • Lägre badrumsvask
  • Nedsänkt vask
  • Fjäderfri kudde
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss
  • Privat ingång

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Adapter
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar

Allmänt

  • Familjerum
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Skåp
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Stadsutsikt
  • Förvaring

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt

Badrum

  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Högre toalett
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Inpackade luncher
  • Kafeteria
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Kaffemaskin

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda
  • Torkställ för kläder

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kassaskåp

Parkering och transport

  • Parkering
  • Gratis flygbuss
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Klädhängare

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Sällskapsspel/pussel
  • Golf

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnmåltider

Utomhus

  • Terrass/uteplats

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 10 464 recensioner av Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG. Uppgifterna uppdaterades senast 25 juli 2026.
8,4
Utomordentligt
10464 verifierade omdömen
Fantastiskt
5644
Utomordentligt
2997
Bra
1552
Okej
569
Till belåtenhet
452
Mediokert
171
Dåligt
286
Sortera efter:Senaste

Visa omdömen som nämner

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Alla omdömen

10
Fantastiskt
Roy, mars 2025
Läget var utmärkt eftersom det ligger nära CDGVAL. Alla var hjälpsamma. Rummen är små, men de är förmodligen avsedda för ett affärs- och/eller transithotell.
2.0
Dåligt
Venkata Krishna, sep. 2023
Undvik Holiday Inn Express. Råd från Platinum plus medlem. Dåligt ur alla aspekter

Hotell som påminner om Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG

Upptäck andra boenden i Roissy-en-France som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG. Totalt finns det 71 hotell för resenärer i Roissy-en-France. Prisuppgifterna uppdaterades senast 25 juli 2026.

Utforska Roissy-en-France

Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG ligger vid 5 Rue du Voyageur i -området kring Roissy-en-France. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 25 juli 2026.
Här ligger Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG: 5 Rue du Voyageur

Mest populära landmärken

  • Kyrka St. Eloi2.6 km

Vanliga frågor när du bokar med Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 25 juli 2026.

  • Hur nära ligger Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG den närmsta flygplatsen, Paris Charles de Gaulle flygplats?

    Med ett avstånd på 0,8 km är Paris Charles de Gaulle flygplats den närmsta flygplatsen från Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG till Paris Charles de Gaulle flygplats ligger på 0 tim 01 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Paris Charles de Gaulle flygplats till Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG?

    Att ta sig från Paris Charles de Gaulle flygplats till Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG kan vara så enkelt som att hyra en bil på flygplatsens uthyrningskontor för i genomsnitt 430 kr/dag i Roissy-en-France. Som tur är har Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG parkeringsplatser för de gäster som väljer denna transportmetod. Flygplatstransfern till Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG är ett bra alternativ för de besökare som landar på Paris Charles de Gaulle flygplats. Appar för samåkning och taxis är fortfarande en vanlig lösning för gäster på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG. Detta är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden under ett besök i Roissy-en-France.

  • Kan Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG ses som djurvänligt?

    Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG välkomnar de flesta husdjur.

  • Vad är telefonnumret till Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG?

    Det bästa sättet att kontakta Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG är genom att ringa +33 1 80 43 03 43.

  • Har Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG?

    Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG har ett gym på plats. Gymmet är endast öppet för hotellets gäster och öppettiderna och reglerna kan avsevärt skilja sig från hotell till hotell. Det rekommenderas att du kontaktar receptionen om du har frågor.

  • Vilken är utcheckningstiden på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG?

    Utcheckningstiden på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG är 11:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG, Roissy-en-France?

    Priserna för Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 1 486 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 921 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG?

    Det finns en restaurang på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG. Kontakta dem för att ta reda på kökets öppettider. De har också en bar för drinkar.

  • Finns det tvättservice på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG?

    Detta boende erbjuder tvättservice. Det finns även strykbräda och strykjärn på boendet.

  • Erbjuder Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG handikappanpassade rum?

    Ja, Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Finns det några andra Holiday Inn Express-hotell i Roissy-en-France?

    Totalt finns det 1 plats i Roissy-en-France. Den mest populära Holiday Inn Express-hotellet i Roissy-en-France är Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG?

    Överväg att checka in på Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG den lördag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 1 201 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Holiday Inn Express Paris - CDG Airport By IHG