Semesterboenden i Bosa

Sök och jämför semesterboenden i Bosa, Italien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i Bosa

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i Bosa.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i Bosa?

Den billigaste dagen att bo i Bosa är fredag (534 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på lördag, när det genomsnittliga priset per natt är 2 490 kr.

Andra boenden i Bosa

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i Bosa. Det finns 293 hotell i Bosa. Prisuppgifterna uppdaterades senast 13 juni 2026. Det genomsnittliga priset för ett hotell i Bosa är .
Via Lungo Temo De Gasperi 45, Bosa, Sardinien, Italien
0,5 km från centrum
Gratis Wifi
1 123 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i Bosa?

Utforska olika stadsdelar och områden i Bosa för att hitta den perfekta platsen för ditt boende. Kartuppgifterna uppdaterades senast 13 juni 2026.
Använd kartan för att hitta boenden i närheten av Bosa eller de sevärdheter du planerar att besöka. Om du klickar på ett semesterboendenamn kommer du till en sida med priser, recensioner och mer användbar information.

Fakta om att bo i Bosa

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i Bosa för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 13 juni 2026.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i Bosa?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 1 418 kr per natt i Bosa, men 1 329 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i Bosa låg på 539 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i februari (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i mars (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

  • Finns det några semesterboenden av typen Gästgiveri i Bosa?

    Om du funderar på att boka ett semesterboende av typen Gästgiveri i Bosa så har du 30 att välja mellan. Vi rekommenderar dig att ta en titt på Guesthouse Bosa di Giuseppe då det för närvarande är det mest populära alternativet av typen Gästgiveri bland våra användare.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Bosa