Semesterboenden i La Marsa

Sök och jämför semesterboenden i La Marsa, Tunisien från hundratals resesajter på HotelsCombined och spara pengar.

... och fler

Upptäck varför resenärer älskar HotelsCombined

Jämför hotellbetyg som samlats in från tusentals användaromdömen.

En sökning ger dig exakta priser på prisvärda hotell.

Anpassa dina resultat efter hotellkedja, bekvämligheter, pris och mycket mer.

Sök efter hotell så många gånger du vill - helt gratis.

Reseinsikter för semesterboenden i La Marsa

Använd våra HotelsCombined-datadrivna tips för att hjälpa dig att hitta ditt nästa semesterboende i La Marsa.

Vilken är den billigaste veckodagen att boka ett semesterboende i La Marsa?

Den billigaste dagen att bo i La Marsa är torsdag (360 kr). Å andra sidan kan resenärer förvänta sig att betala mest på tisdag, när det genomsnittliga priset per natt är 824 kr.

Andra boenden i La Marsa

Hitta det perfekta semesterboendet för din vistelse i La Marsa. Det finns 391 hotell i La Marsa. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 april 2026. Det genomsnittliga priset för ett hotell i La Marsa är .
Avenue Taieb Mhiri B P 36, La Marsa, Tunisien
1,8 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
1 926 kr
Genomsnitt per natt
75 Habib Bourguiba Street, La Marsa, Tunisien
0,6 km från centrum
Gratis Wifi
Parking
1 714 kr
Genomsnitt per natt
Zone Touristique Cap Gammarth, La Marsa, Tunisien
5,5 km från centrum
Pool
Gratis Wifi
4 236 kr
Genomsnitt per natt

Vart är det bra att bo i La Marsa?

Utforska olika stadsdelar och områden i La Marsa för att hitta den perfekta platsen för ditt boende. Kartuppgifterna uppdaterades senast 28 april 2026.
Använd kartan för att hitta semesterboenden i La Marsa eller boenden som ligger nära de sevärdheter du kommer att besöka. Som en extra fördel kan användarna klicka på ett semesterboende som de är intresserade av för att hitta information och erbjudanden för det semesterboendet.

Fakta om att bo i La Marsa

Hitta användbara tips och insikter om att övernatta i La Marsa för att få ut så mycket av möjligt av din upplevelse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 april 2026.
  • Hur mycket kostar ett semesterboende i La Marsa?

    I genomsnitt kostar ett semesterboende 590 kr per natt i La Marsa, men 470 kr per natt eller mindre kan ses som ett bra erbjudande. Det bästa priset för semesterboende som våra användare nyligen hittat i La Marsa låg på 132 kr per natt. Om du kan, försök då att undvika att boka ditt boende i februari (då detta är den dyraste månaden). Om du bokar i december (den billigaste månaden) finns det chans att du kan spara pengar.

Hitta bättre resultat för din vistelse i La Marsa